Slovjanskas teroristi: Sagūstītie novērtotāji ir NATO spiegi, Mixnews.lv

Slovjanskas teroristi: Sagūstītie novērtotāji ir NATO spiegi

фото

Pasaulē | 2014. gada 26. aprīlī plkst. 11:28

Krievijas atbalstītie separātisti, kas savā kontrolē Ukrainas austrumos sagrābuši Slovjansku, sestdien paziņojuši, ka iepriekšējā dienā sagūstītie EDSO novērotāji esot "NATO spiegi" un ka tos neatbrīvošot, vēsta LETA.

"Vakar mēs arestējām dažus NATO spiegus. Viņi tiks apmainīti pret mūsu pašu gūstekņiem. Neredzu nekādu citu veidu to atbrīvošanai," paziņojis Deniss Pušiļins, kas uzdodas par pašpasludinātās Doņeckas republikas tā dēvētās pagaidu valdības vadītāju.

Promaskavisko separātistu kontrolētajā Slovjanskā piektdien uzbrucēji sagrāba autobusu, kurā brauca Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotāji.

Uzbrucēji autobusu sagrāba uz pilsētas robežas un konvoja pavadībā nogādāja Slovjanskā.

Kā paziņoja Slovjanskas pašpasludinātais mērs Vječeslavs Ponomarjovs, autobusā esot braucis "spiegs, kas strādā Ukrainas armijas Ģenerālštāba labā".

Krievijas diversanti un vietējo separātistu kaujinieki šomēnes Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes sākušas pretterorisma operāciju.

Ukrainas, Krievijas, ES un ASV sarunās 17.aprīlī Ženēvā tika pieņemts komunikē par situācijas normalizāciju Ukrainā. Tajā iekļauta prasība par visu nelikumīgo grupējumu atbruņošanu un nelikumīgi ieņemto ēku atbrīvošanu.

Tomēr prokrieviskie separātisti, kas darbojas Austrumukrainā, atteikušies nolikt ieročus un atbrīvot sagrābtās ēkas, pieprasot, lai vispirms atkāpjas Kijevas valdība.

Arī Krievija līdz šim nav neko darījusi, lai stabilizētu situāciju Ukrainā. Tā vietā Maskava turpina turēties pie savas agresīvās retorikas un izvirzīt Kijevai starptautiskajā praksē nepieņemamas un absurdas prasības.

Komentāri