Prāmja avārijas dēļ atkāpjas Dienvidkorejas premjerministrs, Mixnews.lv

Prāmja avārijas dēļ atkāpjas Dienvidkorejas premjerministrs

фото

Pasaulē | 2014. gada 27. aprīlī plkst. 10:52

Pēc traģiskās prāmja avārijas, kas notika 16.aprīlī, Dienvidkorejas premjerministrs Čons Honvons svētdien paziņojis par atkāpšanos no amata, ziņo LETA-AFP.

Notikušajā traģēdijā Čons vainoja korupciju un "dziļi iesakņojušos ļaunumu" un atzina, ka nav bijis savu uzdevumu augstumos, pārraugot glābšanas operāciju.

Viņš atvainojās par to, ka nav spējis novērst šo traģēdiju un nav spēji pienācīgi reaģēt pēc tās.

"Es uzskatu, ka man, kā premjerministram, noteikti ir jāuzņemas atbildība un jāatkāpjas," paziņoja Čons.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka 16.aprīlī Dienvidkorejas rietumu piekrastē apgāzās un nogrima prāmis "Sewol", uz kura atradās 476 pasažieri un apkalpes locekļi, tostarp 320 skolēni, kuri kopā ar 15 skolotājiem atradās ceļā uz Čedžu salu, kas ir populāra atpūtas vieta.

Cilvēku skaits, par kuriem apstiprinātas ziņas, ka viņi zaudējuši dzīvību traģiskajā avārijā, sasniedzis 187, bet 115 cilvēki joprojām tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem.

Avārijā izdzīvoja 174 cilvēki, tostarp lielākā daļa apkalpes. Prāmja kapteinis un visi apkalpes locekļi, kas bija atbildīgi par prāmja vadīšanu, pēc avārijas arestēti.

Izmeklētāji izslēguši iespēju, ka kuģis uztriecies kādai zemūdens klintij un tiek uzskatīts, ka prāmis apgāzies, zaudējot līdzsvaru pēc strauja pagrieziena.

Dienvidkorejas prezidente Paka Gunhje izteikusies, ka prāmja kapteiņa rīcība ir līdzvērtīga slepkavībai.

Dienvidkorejas varasiestādes ir izpelnījušās asu kritiku un pārmetumus no cietušo cilvēku radiniekiem par lēno glābšanas un meklēšanas darbu tempu. Viņi vēlas atgūt savu mirušo tuvinieku mirstīgās atliekas un gausais process izraisījis nepacietību un dusmas.

Komentāri