Slovjanskā pratina sagūstītos specvienības darbiniekus (FOTO, VIDEO), Mixnews.lv

Slovjanskā pratina sagūstītos specvienības darbiniekus (FOTO, VIDEO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 27. aprīlī plkst. 16:05

Krievijas ziņu vietne "KP" publicējusi video, kurā redzami prokrievisko separātistu naktī uz svētdienu sagūstītie Ukrainas Drošības dienesta (UDD) darbinieki, raksta "delfi.lv".

Drošības dienesta specvienības virsnieki aizturēti Doņeckas apgabala Horļivkā, kur bija ieradušies sagūstīt vienu no prokrieviskās pašaizsardzības kustības līderiem. Gūstekņi esot nogādāti separātistu grupējumu pārņemtajā Slovjanskā.

фото

фото

фото

фото

UDD svētdien apstiprināja, ka ir sagūstīti dienesta darbinieki, kuri devās aizturēt kādu Krievijas pilsoni, kurš tiek turēts aizdomās Ukrainas deputāta Vladimira Ribaka nogalināšanā.

фото

фото

фото

UDD gan neprecizēja, cik darbinieki ir sagūstīti.

Ceturtdien pretterorisma operācijas laikā Slovjanskā Ukrainas spēki iegājuši vairākos separātistu kontrolposteņos uz ceļiem. Iekšlietu ministrija ziņoja par pieciem nogalinātiem separātistu kaujiniekiem, kamēr prokrieviskie spēki ziņo pat par 13 kritušajiem.

Piektdien Kijeva paziņoja, ka pilnībā bloķē separātistu grupējumu pārņemto Slovjansku, lai nepieļautu promaskavisku papildspēku ierašanos.

Reaģējot uz notikumiem Ukrainā, Krievija brīdināja, ka Kijevai par "vēršanos pret savu tautu" būs jāsaskaras ar sekām un sāka militārās mācības Ukrainas robežu tuvumā. Tāpat Maskava ir brīdinājusi, ka Ukrainā varētu ievest "miera uzturētājus".

Atgādinām, ka Krievijas diversanti un vietējo separātistu kaujinieki šomēnes Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes sākušas pretterorisma operāciju.

Ukrainas, Krievijas, ES un ASV sarunās 17.aprīlī Ženēvā tika pieņemts komunikē par situācijas normalizāciju Ukrainā. Tajā iekļauta prasība par visu nelikumīgo grupējumu atbruņošanu un nelikumīgi ieņemto ēku atbrīvošanu.

Tomēr prokrieviskie separātisti, kas darbojas Austrumukrainā, atteikušies nolikt ieročus un atbrīvot sagrābtās ēkas, pieprasot, lai vispirms atkāpjas Kijevas valdība.

Arī Krievija līdz šim nav neko darījusi, lai stabilizētu situāciju Ukrainā. Tā vietā Maskava turpina turēties pie savas agresīvās retorikas un izvirzīt Kijevai starptautiskajā praksē nepieņemamas un absurdas prasības.

Komentāri