Pāvesti Jānis Pāvils II un Jānis XXIII iecelti svēto kārtā (FOTO), Mixnews.lv

Pāvesti Jānis Pāvils II un Jānis XXIII iecelti svēto kārtā (FOTO) (2)

фото

Pasaulē | 2014. gada 27. aprīlī plkst. 16:23

Mūžībā aizgājušie pāvesti Jānis Pāvils II un Jānis XXIII svētdien iecelti svēto kārtā, ziņo LETA-AFP.

Svinīgo ceremoniju, ko Svētā Pētera laukumā vadīja pāvests Francisks, klātienē vēroja aptuveni 800 000 cilvēku, paziņojis Vatikāns.

фото

фото

фото

Jānis Pāvils II un Jānis XXIII ir divi no mūsdienu katolicisma ietekmīgākajām figūrām, un viņu vienlaicīga iecelšana svēto kārtā tiek vērtēta kā mēģinājums samierināt konservatīvos un liberālos spēkus katoļu baznīcā.

Vēsturiskajā notikumā klāt bija arī Benedikts XVI, kurš lielā vecuma dēļ 2013.gada 28.februārī atkāpās no pāvesta amata, kļūstot par pirmo Romas katoļu baznīcas galvu sešu gadsimtu garumā, kurš no augstā amata atkāpjas, nevis paliek tajā līdz mūža galam.

фото

фото

фото

Komentētāji šo svētdienu jau nodēvējuši par "četru pāvestu dienu" Vatikānā.

Daudziem ticīgajiem, kas bija ieradušies Svētā Pētera laukumā, rokās bija Jāņa Pāvila II dzimtenes Polijas karogi un viens no plakātiem vēstīja: "Divi pāvesti svētie debesīs, divi Svētā Pētera laukumā".

фото

фото

фото

Tūkstošiem cilvēku sekoja līdzi ceremonijai arī videoekrānos, kas uzstādīti vairākās vietās Romā.

Komentāri 2
Jānispirms 4 gadiem
Tu gan esi viena depresīva vecene! :)
Līgapirms 4 gadiem
Da labi . visi kristīgie jau kautkādi - svētie , svētie un svētie . Da nu - vai tad kristīgā reliģija kautko mainīs sakarā ar bezdarbu un nabadzību . Nedomāju viss . Lūgšanas uneko labu neizdarīs un neizmainīs pasauli !!!