Doņeckas apgabala Kostjantiņivkā sagrābj milicijas ēku, Mixnews.lv

Doņeckas apgabala Kostjantiņivkā sagrābj milicijas ēku

фото

Pasaulē | 2014. gada 28. aprīlī plkst. 14:48

Doņeckas apgabala Kostjantiņivkā uzbrucēji sagrābuši milicijas pilsētas pārvaldes ēku. Bruņoti cilvēki atrodas arī līdzās izpildkomitejai, ziņo LETA-UNIAN/AFP.

"Kostjantiņivkas pilsētas milicijas nodaļa ir sagrābta. Pie izpildkomitejas arī, ierēdņi pagaidām ēkā iekšā neiet. Autobusi namu apkaimi apbrauc," apliecināja vietējais žurnālists Konstantīns Zemskovs. Oficiāls apstiprinājums šai informācijai pagaidām nav iegūts.

Arī aģentūra AFP vēsta, ka Kostjantiņivkā uzdarbojas promaskaviskie kaujinieki, kas bruņojušies ar kalašņikoviem un tērpušies uniformās bez izšķirības zīmēm.

AFP žurnālists ziņoja, ka kaujinieki sagrābuši pilsētas domes ēku un ierīkojuši barikādes ap tuvumā esošo milicijas ēku. Pie pilsētas domes izkārts "Doņeckas Republikas" karogs.

Kostjantiņivka atrodas pusceļā starp separātistu kontrolētajām pilsētām Slovjansku un Doņecku.

AFP vēsta, ka kaujinieki Kostjantiņivkā izmanto tādu pašu taktiku un ieročus, kādi tika izmantoti Krimā, pirms Krievija to anektēja.

Maskava sākotnēji noliedza, ka notikumos Krimā iesaistīti Krievijas spēki, bet vēlāk atzina, ka krievu karavīri bijuši Ukrainai piederošajā pussalā.

Tomēr Maskava joprojām noliedz Krievijas spēku klātbūtni Austrumukrainā, kaut par to vairs nav nekādu šaubu.

Krievijas diversanti un vietējo separātistu kaujinieki šomēnes Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes sākušas pretterorisma operāciju.

Ukrainas, Krievijas, ES un ASV sarunās 17.aprīlī Ženēvā tika pieņemts komunikē par situācijas normalizāciju Ukrainā. Tajā iekļauta prasība par visu nelikumīgo grupējumu atbruņošanu un nelikumīgi ieņemto ēku atbrīvošanu.

Tomēr prokrieviskie separātisti, kas darbojas Austrumukrainā, atteikušies nolikt ieročus un atbrīvot sagrābtās ēkas, pieprasot, lai vispirms atkāpjas Kijevas valdība. Arī Krievija līdz šim nav neko darījusi, lai stabilizētu situāciju Ukrainā. Tā vietā Maskava turpina turēties pie savas agresīvās retorikas un izvirzīt Kijevai starptautiskajā praksē nepieņemamas un absurdas prasības.

Komentāri