ASV tornado dzīvību zaudējuši teju 20 cilvēki (FOTO), Mixnews.lv

ASV tornado dzīvību zaudējuši teju 20 cilvēki (FOTO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 28. aprīlī plkst. 15:16

Spēcīgajos tornado, kas traukušies pāri ASV dienvidu un vidienes apvidiem, svētdien un naktī uz pirmdienu dzīvību zaudējuši vismaz 17 cilvēki, ziņo LETA-AFP.

Ārkanzasā svētdien dzīvību zaudējuši 15 cilvēki, bet Oklahomā ir vismaz divi tornado upuri, apliecināja amatpersonas.

фото

фото

фото

Dabas stihijā daudzām ēkām nodarīti postījumi, vairākas sagrautas. Ar saknēm izrauti koki un apgāztas automašīnas.

"Pašreiz valda haoss," telekanālam CNN svētdien norādīja Ārkanzasas štata pilsētas Vilonijas mērs Džeimss Faierstouns.

фото

фото

фото

4000 iedzīvotāju lielās pilsētiņas centrs ir pilnībā nopostīts, daļēji veselas palikušas vairs tikai dažas ēkas. Gāzes caurules un elektrolīnijas ir pārrautas, norādīja Faierstouns.

Tornado plosījās reģionā svētdien un naktī uz pirmdienu, tomēr sinoptiķi prognozē, ka nopietni tornado draudi saglabāsies arī turpmākās dienas. Nacionālais Meteoroloģijas dienests brīdinājis par ekstremālu laika apstākļu draudiem, norādot, ka "šovakar un naktī Ārkanzasas dienvidrietumos un centrālajā daļā pastāv augsts spēcīgu negaisu un tornado risks".

фото

фото

фото

Vidēji liels risks saglabājas Ārkanzasas ziemeļos un Misūri dienvidos. "Ir iespējami tornado, liela krusa un postoši vēji," brīdināja meteorologi.

Palīgā nopostītajai Vilonijai devusies tuvējo pilsētu policija un ugunsdzēsēji, kā arī Nacionālās gvardes karavīri, informēja pilsētas mērs.

Tornado smagi skāruši arī Meiflaueru, kas atrodas netālu no Litlrokas. Telekanālu demonstrētajos kadros redzams, ka tornado nolīdzinājuši līdz ar zemi veselus dzīvojamo māju kvartālus. Postījumu dēļ traucēta arī satiksme.

Reģionālās elektroapgādes kompānijas "Entergy" un "First Electric Cooprative" ziņoja, ka bez elektroapgādes palikuši vairāk nekā 15 000 klientu.

"Tā bija patiesi šausmīga nakts daudzām ģimenēm, apkaimēm un kopienām," atzina Ārkanzasas gubernators, vienlaikus uzsverot, ka štata iedzīvotāji vienmēr atgūstas un palīdz viens otram nelaimē.

Tornado nodarījuši postījumus arī Oklahomas un Kanzasas štatos, bet pilnais postījumu apmērs vēl nav apzināts.

Komentāri