Ukraina mudina Gazprom piekrist arbitrāžas procesam gāzes pārada lietā, Mixnews.lv

Ukraina mudina Gazprom piekrist arbitrāžas procesam gāzes pārada lietā

фото

Pasaulē | 2014. gada 28. aprīlī plkst. 20:15

Ukraina pirmdien aicināja Krievijas enerģētikas gigantu "Gazprom" piekrist arbitrāžas procesam, lai izšķirtu domstarpības par Maskavas prasību Kijevai nomaksāt ap 3,5 miljardiem dolāru (2,5 miljardiem eiro) lielo parādu par gāzes piegādēm, ziņo LETA-AFP.

Kā norādīja Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks, Ukrainas valdība un valsts gāzes uzņēmums "Naftogaz" sāks tiesas procesu pret "Gazprom", ja tas 30 dienu laikā nepiekritīs arbitrāžai.

"Šodien (pirmdien) mēs nosūtījām pirms arbitrāžas paziņojumu," uzņēmumam "Gazprom" televīzijā pavēstīja Ukrainas premjers. "Mēs gaidām "Gazprom" atbildi. Ja mēs 30 dienu laikā nepanāksim vienošanos, mēs no pirms arbitrāžas fāzes virzīsimies uz lietu tiesā."

Jaceņuks arī norādīja, ka Kijeva varētu nekavējoties samaksāt "Gazprom" 2,2 miljardus dolāru, ja Maskava piekristu nodrošināt tai gāzi par 268 dolāriem par 1000 kubikmetriem.

Taču "Gazprom" pagājušajā mēnesī paziņoja, ka gāzes cena Ukrainai būs 485,50 dolāri par 1000 kubikmetriem, jo Ukrainai vairs netiks piešķirta atlaide gāzes iepirkumam.

Kijeva vēlas šīs domstarpības atrisināt arbitrāžas tiesā Stokholmas Tirdzniecības kamerā.

Taču maz ticams, ka Maskava tam varētu piekrist, jo tā šogad paziņoja, ka neatzīst Zviedrijas arbitrāžas institūcijas jurisdikciju.

Komentāri