Promaskaviskie separātisti Luhanskā ieņem administrācijas ēkas (FOTO), Mixnews.lv

Promaskaviskie separātisti Luhanskā ieņem administrācijas ēkas (FOTO)

фото

Pasaulē | 2014. gada 29. aprīlī plkst. 22:47

Maskavas atbalstītie separātisti Ukrainas austrumos otrdien ieņēmuši Luhanskas apgabala valsts administrācijas ēku, no notikumu vietas vēsta ziņu aģentūras AFP žurnālists.

фото

Milicijas neapsargātajai ēkai uzbruka aptuveni 3000 cilvēku, kuru pirmajās rindās atradās aptuveni 20 ar metāla stieņiem bruņojušies jaunieši. Viņi izsita logu, lai iekļūtu ēkā, kamēr pārējie gaidīja, līdz tiks ielaisti iekšā.

фото

Uzbrucēji norāva uz ēkas esošo Ukrainas karogu un tā vietā uzvilka Krievijas trikoloru, kā arī atvēra durvis gaidošajam pūlim. Tikmēr miliči, kam bija uzdots administrācijas ēku aizsargāt, bija sapulcējušies nama iekšējā pagalmā.

фото

Separātisti pieprasīja miličiem atdot ieročus, taču tie atteicās, un sākotnēji tika panākta vienošanās, ka miliči atgriezīsies savās novietnēs un ieročus ieslēgs to uzglabāšanas noliktavās.

Taču vēlāk aptuveni 700 cilvēku liela separātistu grupa iebruka pilsētas prokuratūrā, bet pēc tam devās uz milicijas pārvaldi.

фото

Tiek ziņots, ka šobrīd uzbrukums milicijas pārvaldei jau ir sācies. UNIAN korespondents no notikuma vietas ziņo, ka uzbrucēji ir bruņoti un dzirdami šāvieni.

Saņemtas ziņas, ka ar tricienšautenēm bruņoti cilvēki sagrābuši arī apgabala televīzijas un radio centru.

Pilsētā redzami bruņoti separātisti, kas braukā milicijas automašīnās. Tiek ziņots, ka daļa miliču varētu būt pārgājuši separātistu pusē un izgreznojušies ar tā dēvētajām Georgija lentēm.

фото

Tikmēr Ukrainas pagaidu prezidents Oleksandrs Turčinovs otrdien asi nosodījis milicijas spēkus Austrumukrainā, pārmetot tiem bezdarbību un nodevību.

Turčinova paziņojumā teikts, ka notikumi Ukrainas austrumu daļā apliecina "tiesībsargājošo iestāžu bezdarbību, nespēju un dažos gadījumos arī noziedzīgu nodevību".

фото

Pirms trim nedēļām prokrieviskie separātisti Luhanskā ieņēma Ukrainas Drošības dienesta (UDD) ēku.

Komentāri