ES satraucas par masveida nāvessodiem Ēģiptē, Mixnews.lv

ES satraucas par masveida nāvessodiem Ēģiptē

фото

Pasaulē | 2014. gada 30. aprīlī plkst. 13:44

Masu prāvas Ēģiptē, kurās uz nāvi notiesāti simtiem cilvēku, pārkāpj starptautiskās normas un rada bažas par Kairas apņemšanos ievērot cilvēktiesības, otrdien paziņojusi Eiropas Savienības (ES) augstā ārlietu pārstāve Ketrina Eštone, ziņo LETA-AFP.

Ēģiptē tiesa pirmdien piesprieda nāvessodu 683 armijas apvērsumā gāztā prezidenta Muhameda Mursi atbalstītājiem, arī Musulmaņu brālības līderim Muhamedam Badie.

Vēl 529 cilvēki tika notiesāti uz nāvi martā, tomēr tiesa pārskatījusi 429 no šiem spriedumiem, vairumā gadījumu tos aizstājot ar mūža ieslodzījumu.

"Šīs masu tiesas nepārprotami pārkāpj starptautiskās cilvēktiesību normas," paziņoja Eštone, norādot, ka apsūdzētajiem izvirzītās apsūdzības ir neskaidras, tiesas process neatbilst pat elementāriem standartiem un spriedumi ir uzkrītoši nesamērīgi.

Eštone aicināja Ēģiptes varasiestādes gādāt, lai tiesu process atbilstu starptautiskajiem standartiem, sevišķi, lai tiktu nodrošinātas tiesības uz taisnīgu tiesu, kas balstīta uz skaidrām apsūdzībām, kā arī tiesības apsūdzētajiem kontaktēties ar advokātiem un ģimenes locekļiem.

Eštone norādīja, ka Briselē radušās šaubas par Ēģiptes pāreju uz demokrātiju, kas prasa juridisku un tiesisku ietvaru, ievērojot starptautiskos cilvēktiesību standartus.

Arī ASV paudušas bažas par Ēģiptē notiekošo un aicinājušas pārskatīt tiesas spriedumus, par kuriem satraukumu paudis arī ANO ģenerālsekretārs Bans Gimuns.

Komentāri