Traģisko ugunsgrēku Brazīlijas naktsklubā izraisījusi lēta uguņošanas raķete, Mixnews.lv

Traģisko ugunsgrēku Brazīlijas naktsklubā izraisījusi lēta uguņošanas raķete

фото

Pasaulē | 2013. gada 30. janvārī plkst. 09:17

Ugunsgrēku Brazīlijas pilsētas Santamarijas naktsklubā, kurā gājuši bojā 234 cilvēki, izraisīja lēta uguņošanas raķete, kuru mūziķi izmantojuši savā šovā, ziņo BNS.

Vietējā policija paziņojusi, ka mūziķi bija nopirkuši lētu apgaismes raķeti, zinot, ka tā paredzēta tikai lietošanai ārpus telpām. Telpās lietojamās apgaismes raķetes bijušas daudz dārgākas.

Policija arī uzskata, ka no ugunsgrēka izmeklētājiem ir noslēpti svarīgi pierādījumi, tostarp drošības kameru ieraksti. Policija arī meklē kases reģistru, kas varētu liecināt par pārmērīgi lielu apmeklētāju skaitu.

Izmeklētāji cenšas atrisināt šo lietu, jo Brazīlijai jāpierāda, ka tā spēj droši sarīkot plašus publiskus pasākumus, tai skaitā 2014.gada Pasaules kausa izcīņas spēles futbolā un 2016.gada Olimpiskās spēles Riodežaneiro.

Mixnews jau ziņoja, ka ugunsgrēks izcēlās svētdienas naktī, kad rokgrupa, kas uzstājās klubā, šova laikā izmantoja pirotehniku un aizdegās kluba griesti. Naktsklubā "Kiss" ugunsgrēka izcelšanās brīdī bija simtiem cilvēku, kas piedalījās vietējās augstskolas ballītē.

Lielākā daļa bojāgājušo zaudēja dzīvību, nosmokot dūmos, bet daudzi tika samīdīti pūļa panikā.

Policija pirmdien aizturēja abus naktskluba īpašniekus un divus mūziķus, kuri piedalījušies minētajā šovā.

foto: guardian.co.uk

Komentāri