Kārtējo reizi biezais smogs apgrūtina Pekinas iedzīvotāju dzīvi, Mixnews.lv

Kārtējo reizi biezais smogs apgrūtina Pekinas iedzīvotāju dzīvi

фото

Pasaulē | 2013. gada 30. janvārī plkst. 10:32

Biezā smoga dēļ Pekinas varasiestādes trešdien aicinājušas pilsētas iedzīvotājus palikt mājās, ziņo LETA-AFP

Īpaša piesardzība būtu jāievēro bērniem, sirmgalvjiem un citiem cilvēkiem, kam pasliktināta gaisa kvalitāte varētu radīt problēmas, teikts Pekinas pašvaldības paziņojumā.

Cenšoties samazināt biezo smogu, Ķīnas galvaspilsētas varasiestādes slēgušas 103 rūpnīcas un devušas rīkojumus otrdien par 30% samazināt satiksmes plūsmā iekļauto varasiestāžu un amatpersonu automašīnu skaitu.

Pekinu biezs smogs klāj jau trešo dienu pēc kārtas.

Pekinas centrā redzamība ir vien 300 metru, liecina Ķīnas Centrālās televīzijas ziņas.

Atcelti 29 lidojumi, bet septiņi reisi kavējas.

Ķīnas raidsabiedrība demonstrēja kadrus arī no aptuveni 1000 kilometrus uz dienvidiem no Pekinas esošās Dzjansu provinces, kuru arī klāj biezs smogs.

ASV vēstniecības Pekinā fiksētais gaisa kvalitātes indekss trešdien bija 366, kas nozīmē, ka gaisa piesārņojums sasniedzis bīstamu līmeni.

Tikmēr Pekinas pašvaldības Vides uzraudzības centra dati liecina, ka dienas vidū gaisa kvalitātes indekss bija 292, kas liecina par stipru piesārņojumu.

lat.mixnews.lv jau rakstīja, ka bīstami augsts gaisa piesārņojuma līmenis Pekinā tika konstatēts arī mēneša sākumā, kad sīko putekļu daļiņu PM2,5 koncentrācija tur sasniedza 993 mikrogramus uz kubikmetru.

PM2,5 daļiņas ir bīstamas cilvēka veselībai, jo to diametrs ir pietiekami mazs, lai tās varētu iekļūt dziļi cilvēka plaušās un nonākt pat asinsritē.

Vērtējot pēc Pasaules Veselības organizācijas (PVO) noteiktajiem standartiem, PM2,5 daļiņu koncentrācija gaisā nedrīkstētu pārsniegt 25 mikrogramus uz kubikmetru.

Sliktā gaisa kvalitāte tiek saistīta ar Ķīnas straujo ekonomisko izaugsmi un urbanizāciju, un eksperti ir nobažījusies, vai valsts spēs un vēlēsies risināt piesārņojuma problēmu.

Komentāri