Austrālijā grib paaugstināt pensionēšanās vecumu līdz 70 gadiem, Mixnews.lv

Austrālijā grib paaugstināt pensionēšanās vecumu līdz 70 gadiem

фото

Pasaulē | 2014. gada 2. maijā plkst. 15:07

Austrālijas valdība piektdien paziņoja, ka līdz 2035.gadam plāno paaugstināt pensionēšanās vecumu līdz 70 gadiem, tam sasniedzot augstāko līmeni attīstītajās valstīs, ziņo LETA-AFP.

Austrālijas valdība šādu ieceri ieplānojusi, reaģējot uz lielo novecojošo iedzīvotāju skaitu.

Austrālijas finanšu ministrs Džo Hokijs norādīja, ka iepriekšējā valdība plāno 2023.gadā paaugstināt pensionēšanās vecumu no 65 līdz 67 gadiem, taču jaunā valdība to līdz 2035.gadam vēlas palielināt vēl vairāk.

"Mēs plānojam pensionēšanās vecumu līdz 70 gadiem palielināt 21 gada laikā," pavēstīja Hokijs, kurš 13.maijā plāno prezentēt savu pirmo valsts budžetu.

Austrālijā nav ar likumu noteikts pensionēšanās vecums, taču vīriešiem ir tiesības pensiju saņemt no 65 gadu, bet sievietēm no 60 gadu vecuma.

Austrālija jau gadiem centusies izstrādāt plānu, lai risinātu iedzīvotāju novecošanās jautājumu, un 2009.gadā tā laika valdība paziņoja, ka pakāpeniski paaugstinās vecuma slieksni, ar kuru valsts iedzīvotāji var pieteikties valsts pensijai.

Jaunākās prognozes liecina, ka nākamo 30 gadu laikā to austrāliešu skaits, kuru vecums pārsniedz 65 gadus, pieaugs no 3,5 miljoniem līdz septiņiem miljoniem, tam veidojot 22% no iedzīvotāju kopskaita.

Tikmēr to iedzīvotāju skaits, kuru vecums pārsniedz 85, šajā periodā gandrīz trīskāršosies un sasniegs 1,4 miljonus, tādējādi radot ievērojamu spiedienu uz veselības aprūpes sistēmu.

Komentāri