EDSO apstiprina novērotāju atbrīvošanu Slavjanskā, Mixnews.lv

EDSO apstiprina novērotāju atbrīvošanu Slavjanskā

фото

Pasaulē | 2014. gada 3. maijā plkst. 13:55

Eiropas Drošības un sadarbības organizācija sestdien tviterī apliecinājusi, ka promaskavisko separātistu sagūstītie EDSO novērotāji Slavjanskā atbrīvoti, ziņo LETA-AFP/UNIAN.

Vienā no Slavjanskas kontrolposteņiem viņus pārņems Eiropas Padomes ģenerālsekretārs Turbjērns Jaglands.

Iepriekš par to paziņoja bijušais Kremļa pārstāvis cilvēktiesību jautājumos Vladimirs Lukins, kas ar delegāciju ieradies Ukrainā, norādot, ka "atbrīvoti visi 12 cilvēki", kas minēti viņa sarakstā.

Kā tikmēr pavēstījis Ukrainas Drošības dienests (SBU), tā rīcībā esošie pierādījumi liecina, ka Krievija pati koordinējusi un tieši ietekmējusi situāciju ap ķīlnieku sagrābšanu, bet aktīvā Maskavas dalība viņu atbrīvošanā uzskatāma par Krievijas sarīkotu inscenējumu.

Lai gan Krievijas puse apgalvo, ka par ķīlnieku nolaupīšanu atbildīga Ukraina, tomēr telefonsarunas ieraksts starp Lukinu un bruņoto teroristu vadītāju Igoru Girkinu ar iesauku Strēlnieks ļauj noprast, ka Maskava koordinē kaujinieku darbību un tiešā veidā ietekmē viņu lēmumus, norāda SBU.

LETA jau ziņoja, ka promaskaviskie separātisti 25.aprīlī Slovjanskā sagrāba gūstā astoņus EDSO novērotājus no Vācijas, Dānijas, Polijas, Čehijas un Zviedrijas, kā arī četrus ukraiņus. Teroristi paziņoja, ka oficiālo delegāciju uzskata par "karagūstekņiem", pieļaujot, ka viņi varētu tikt atbrīvoti apmaiņā pret arestētajiem separātistiem.

Divas dienas vēlāk ķīlnieku sagrābēji atbrīvoja vienu novērotāju no Zviedrijas, ņemot vērā viņa veselības stāvokli.

Komentāri