Latvija izsaka līdzjūtību Ukrainas tautai, Mixnews.lv

Latvija izsaka līdzjūtību Ukrainas tautai

фото

Pasaulē | 2014. gada 3. maijā plkst. 15:15

Latvijas Ārlietu ministrija izplatījusi paziņojumu, kurā izsaka līdzjūtību Ukrainas tautai saistībā ar traģiskajiem notikumiem Odesā.

Mixnews.lv jau ziņoja, ka piektdien notikušajā ugunsgrēkā Odesas Arodbiedrību namā un konfrontācijā starp Ukrainas vienotības atbalstītājiem un prokrieviski noskaņotajiem aktīvistiem kopumā gājuši bojā 43 cilvēki un cietuši gandrīz divi simti, no kuriem vairāki desmiti ir smagā stāvoklī. Cietušo skaitā ir arī žurnālisti.

"Latvija kopā ar starptautisko sabiedrību skumst un izsaka visdziļākos līdzjūtības apliecinājumus Ukrainas tautai saistībā ar traģiskajiem notikumiem Odesā," norādīts Ārlietu ministrijas (ĀM) izplatītajā paziņojumā.

Ministrija uzsver, ka Latvija stingri nosoda vardarbību, provokācijas, iejaukšanos no ārienes, kas tikai rada nevainīgu cilvēku upurus un nes postu, kā arī grauj stabilitāti Eiropā.

Latvija ir pārliecināta, ka Ukraina veiks vispusīgu izmeklēšanu, kas ļaus saukt pie atbildības patiesos vainīgos. Minētie notikumi skaudri apliecina nepieciešamību panākt nekavējošu saspīlējuma deeskalāciju Ukrainā.

"Latvija, atzīstot Ukrainas centienus atjaunot likuma varu valstī, atkārtoti aicina visas iesaistītās puses apvienot pūles, lai novērstu saspīlējuma radītās sekas. Latvija atbalsta un atbalstīs situācijas normalizēšanas pasākumus, kā arī ir gatava dalīties ar savu pieredzi un sniegt palīdzību," norāda ĀM.

Kā vēstīts, Ukrainas iekšlietu ministrs Arsēns Avakovs paziņoja, ka saistībā ar ar piektdienas traģiskajiem notikumiem no amata atbrīvots Odesas apgabala Galvenās iekšlietu pārvaldes priekšnieks un pret viņu sākta dienesta izmeklēšana.

Pilsētā izsludinātas triju dienu sēras.

Milicija ierosinājusi desmit krimināllietas par masu nekārtību izraisīšanu, slepkavībām ar iepriekšēju nolūku, vardarbību pret tiesībsargāšanas iestāžu darbiniekiem, huligānismu, valsts un sabiedrisko ēku ieņemšanu un apzinātu īpašuma bojāšanu un iznīcināšanu.

Jau ziņots, ka starp Ukrainas vienotības atbalstītājiem un prokrieviski noskaņotajiem aktīvistiem izraisījās sadursme, kurā saskaņā ar milicijas sniegto informāciju laisti darbā akmeņi, Molotova kokteiļi un petardes, bet viens cilvēks mira no šauta ievainojuma. Miličiem izdevās puses nošķirt, bet pēc kāda laika sadursmes atsākās citā vietā.

Vēlāk futbola fani nodedzināja prokrievisko aktīvistu nometnes teltis un sāka nojaukt viņu uzceltās barikādes. Kā ziņoja izdevums "Dumskaja.net", pēc tam prokrieviskie aktīvisti pārcēlušies uz tuvējo Arodbiedrību namu un no jumta metuši Molotova kokteiļus, bet no neliela nocietinājuma pie ēkas ieejas - akmeņus un petardes. Savukārt kāda no ārpuses raidīta degmaisījuma pudele esot ielidojusi pa nocietināto ieeju un ēka sākusi degt.

Mediji arī ziņo, ka ugunsdzēsēju mašīnas ieradušās tikai pēc 25 minūtēm, lai gan viņu bāze atrodas pavisam netālu. "Unian" savukārt vēstīja, ka no Arodbiedrību nama jumta apšaudīti Ukrainas vienotības atbalstītāji, kas atradās laukumā. Degot ēkas otrajam un ceturtajam stāvam, cilvēki lēca ārā pa logiem, bet daļa upuru nosmakuši tvana gāzē.

Komentāri