Mediji: CIP un FIB konsultē Ukrainas valdību, Mixnews.lv

Mediji: CIP un FIB konsultē Ukrainas valdību

фото

Pasaulē | 2014. gada 4. maijā plkst. 14:28

Vairāki desmiti ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) un Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) speciālisti konsultē Ukrainas valdību, svētdien vēsta Vācijas laikraksts "Bild am Sonntag".

Atsaucoties uz avotiem Vācijas drošības dienestos, laikraksts ziņo, ka CIP un FIB aģenti palīdz Kijevai izbeigt nekārtības valsts austrumos un izveidot strādājošu drošības struktūru.

Aģenti nav tieši iesaistīti cīņās ar prokrieviskajiem kaujiniekiem. "Viņu darbības ir ierobežotas ar galvaspilsētu Kijevu". FIB aģenti arī palīdz Kijevai cīnīties ar organizēto noziedzību.

Savukārt finanšu jomā specializējusies grupa palīdzēs meklēt bijušā prezidenta Viktora Janukoviča sazagtās bagātības. Kā trešdien pavēstīja Ukrainas ģenerālprokurora pienākumu izpildītājs Oļegs Mahņickis, eksprezidents no valsts nozadzis vairāk nekā simts miljardus ASV dolāru (72,32 miljardus eiro).

Pēc Mahņicka teiktā, daļa šo līdzekļu atrodas Eiropas bankās, bet daļa izvesta uz Krieviju. Aptuveni 32 miljardi dolāru šogad pārvesti pāri Ukrainas robežai kravas automašīnās.

No šiem līdzekļiem, kā uzskata varasiestādes, arī tiek finansēta separātistu darbība Austrumukrainā.

Komentāri