Prokuratūra: Separātisti vēlas izjaukt prezidenta vēlēšanas, Mixnews.lv

Prokuratūra: Separātisti vēlas izjaukt prezidenta vēlēšanas

фото

Pasaulē | 2014. gada 4. maijā plkst. 14:13

Separātisti maija svētku dienās būtiski aktivizējuši savu darbību, lai izjauktu prezidenta vēlēšanas un sašķeltu valsti, ziņo LETA.

"Tā 1.maijā, separātistiem uzbrūkot Doņeckas apgabala prokuratūras ēkai, 23 milicijas darbinieki un Nacionālās gvardes karavīri guva dažādas pakāpes miesas bojājumus. 2.maijā Odesā aptuveni pusotrs tūkstotis cilvēku kļuva par masu nekārtību dalībniekiem, kuru rezultātā pēc pēdējie datiem gājuši bojā 46 cilvēki, gandrīz 90 hospitalizēti.

Turklāt ekstrēmisti administrācijas ēku bloķēšanā un pretestībā specdienestu pretterorisma darbam piesaista vietējos iedzīvotājus, ieskaitot sievietes un bērnus," teikts Ģenerālprokuratūras paziņojumā.

Šajā sakarā Ģenerālprokuratūra brīdina valsts dienvidaustrumu apgabalu iedzīvotājus nepakļauties masu nekārtību organizatoru un bruņotu diversantu provokācijām un atturēties no piedalīšanās tajās.

"Tādas darbības rada tiešu draudu Ukrainas konstitucionālajai iekārtai, tās teritoriālajai vienotībai un sabiedriskajai drošībai un tiks uztvertas kā līdzdalība smagos noziegumos pret sabiedrisko drošību un valsts varas autoritāti, par ko Ukrainas kriminālkodeksā ir paredzēta atbildība pat ar brīvības atņemšanu līdz 15 gadiem," norādīts Ģenerālprokuratūras paziņojumā.

Komentāri