Prokrieviski noskaņoti mītiņotāji aplenkuši milicijas galveno ēku, Mixnews.lv

Prokrieviski noskaņoti mītiņotāji aplenkuši milicijas galveno ēku

фото

Pasaulē | 2014. gada 4. maijā plkst. 17:55

Svētdien, 4.maijā, Odesā aptuveni tūkstotis prokrieviski noskaņotu mītiņotāju aplenkuši milicijas pārvaldes ēku, ziņo LETA.

Dodoties uz milicijas pārvaldi, protesētāji skandēja "Odesa – krievu pilsēta", "Nosta ar huntu", "Odesa" un tamlīdzīgus. Protestētāji izkliedz milicijai adresētus apvainojumus, pieprasa, lai tie nostātos uz ceļiem. Izcēlušās arī dažas lokālas sadursmes, kurās cietuši vairāki cilvēki.

Situācija ap milicijas pārvaldi ir saspringta. Ap ēku atrodas daudz agresīvi noskaņotu jauniešu, kuriem ir rokās elektrošoki. Viņi arī draud žurnālistiem, pieprasot uzrādīt apliecības.

Piektdien, 2.maijā, notikušajā ugunsgrēkā Odesas "Arodbiedrību namā" un konfrontācijā starp Ukrainas vienotības atbalstītājiem un prokrieviski noskaņotajiem aktīvistiem gāja bojā 46 cilvēki, bet slimnīcās palīdzība sniegta 214 cilvēkiem. Pilsētā izsludinātas triju dienu sēras.

Ukrainas Drošības dienests iepriekš jau pavēstīja, ka nekārtības Odesā koordinējušas diversantu grupas no Krievijas un tajās piedalījušies nelikumīgi bruņotie grupējumi no Piedņestras, bet šos notikumus finansējis bijušais Ukrainas vicepremjers Sergejs Arbuzovs un bijušais ieņēmumu un nodokļu ministrs Aleksandrs Kļimenko.

Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks svētdien apsūdzējis drošības spēkus, ka tie nav apturējuši vardarbību Odesā.

Komentāri