ASV paziņos par jaunām sankcijām pret Krieviju, Mixnews.lv

ASV paziņos par jaunām sankcijām pret Krieviju

фото

Pasaulē | 2014. gada 4. maijā plkst. 20:29

ASV varētu paziņot par jaunām sankcijām Krievijai, atsaucoties uz vārdā neminētām augstām ASV amatpersonām. Jaunās sankcijas būs vērstas pret prezidenta Vladimira Putina galvenajiem sabiedrotajiem, krievu oligarhiem un, iespējams, iestādēm un kompānijām, ziņo LETA.

ASV prezidents Baraks Obama un Vācijas kanclere Angela Merkele kopīgā preses konferencē pēc tikšanās Baltajā Namā pavēstīja, ja Krievija nemainīs savu destruktīvo darbību, pret to var tikt noteiktas jaunas sāpīgas sankcijas, kas skars konkrētas ekonomikas nozares.

"Mūsu mērķis nav Krieviju sodīt, mūsu mērķis ir pamudināt Krieviju izraudzīties labāku kursu," uzsvēris Obama. "Mēs atbalstām pašreizējo Ukrainas valdību un gribam, lai 25.maijā paredzētās vēlēšanas notiktu," piebildusi Merkele.

Pie iespējamā šādu pasākumu plāna jau strādājuši ASV un Eiropas eksperti. Domājams, ka šādas sankcijas varētu skart finanšu, enerģētikas un kalnrūpniecības nozares.

Vācijas kanclerei jāsaskaras ar spiedienu no ietekmīgiem biznesa grupējumiem, kas raizējas, ka tālākas sankcijas varētu kaitēt to ciešajiem sakariem ar Krieviju. Paredzams, ka ASV vērīgi sekos Eiropas soļiem, lai raudzītos, vai piekāpšanās biznesa interesēm neietekmē sankciju efektivitāti.

Kā norādījis ASV prezidents, jāņem vērā, ka dažas Eiropas Savienības valstis ir jutīgākas pret iespējamajiem Krievijas atriebības soļiem.

Komentāri