Francijā aizliedz hormonālu pretpiņņu līdzekli, Mixnews.lv

Francijā aizliedz hormonālu pretpiņņu līdzekli

фото

Pasaulē | 2013. gada 30. janvārī plkst. 16:31

Francijas zāļu tirgus regulators trešdien paziņoja par hormonālu pretpiņņu medikamentu izņemšanu no tirdzniecības, jo zāles tiek saistītas ar četru sieviešu nāvi un vairāk nekā 100 saslimšanu, ziņo LETA-AFP.

Francijas Nacionālā zāļu un veselības produktu drošības aģentūra (ANSM) paziņoja, ka no tirdzniecības tiek atsaukti hormonālie medikamenti "Diane-35", kas Francijā ir izrakstīti 315 000 sieviešu.

Zāļu atsaukšanai noteikts trīs mēnešu pārejas periods, lai ļautu pacientiem pāriet uz citu medikamentu lietošanu.

Vācijas kompānijas "Bayer" ražotās zāles "Diane-35" ir paredzētas pūtīšu ārstēšanai jaunām sievietēm, taču ārsti tās bieži izraksta kā kontracepcijas līdzekli, jo tās aptur ovulāciju.

"Šīs zāles nav licencētas kā kontracepcijas līdzeklis. Taču tās tiek šādi pielietotas, taču šajā valstī ir pieejami daudzi citi alternatīvi kontracepcijas līdzekļi," teikts aģentūras paziņojumā.

Kā liecina ANSM veiktais pētījums, pēdējo 25 gadu laikā mirušas četras sievietes un 125 nonākušas slimnīcā ar trombozi, kas tiek saistīta ar "Diane-35" lietošanu.

"Bayer" norāda, ka hormonālo preparātu lietošanas paaugstinātais asinsvadu trombozes risks ir zināms efekts un tas ir precīzi aprakstīts uz medikamentu iepakojuma.

Ražotājs arī norāda, ka zāles "Diane-35" ir paredzētas tikai pūtīšu ārstēšanai.

Hormonālās zāles "Diane-35" tiek pārdotas 116 pasaules valstīs.

Foto: no vietnes europe1.fr

Komentāri