Kubas blogere-disidente beidzot drīkstēs izceļot , Mixnews.lv

Kubas blogere-disidente beidzot drīkstēs izceļot

фото

Pasaulē | 2013. gada 31. janvārī plkst. 10:09

Viena no pazīstamākajām kubiešu disidentēm, blogere Joani Sančesa, kurai vairākārt liegts pamest Kubu, trešdien paziņoja, ka viņai beidzot izsniegta pase un viņa var ceļot uz ārzemēm, ziņo LETA-AFP.

"Neticami! Viņi piezvanīja man uz mājām [no Migrācijas biroja], lai pateiktu, ka mana pase ir gatava! Viņi man to iedeva," tviterī ieraksta 37 gadus vecā Sančesa.

"Esmu gan priecīga, gan bēdīga. No vienas puses, man ir dokumenti, lai varētu ceļot, bet daudziem maniem draugiem, piemēram, [disidentam] Anhelam Mojam, tas ir liegts," norāda Sančesa, kas pasei bija pieteikusies 14.janvārī.

Godalgotā aktīviste pagaidām attiecībā uz saviem ceļošanas plāniem neko nav atklājusi.

Moja ir organizācijas "Damas de Blanco" ("Sievietes baltā") līderes Bertas Soleras dzīvesbiedrs. Varasiestādes atsakās Mojam izsniegt pasi, jo viņš ir atbrīvots no cietuma pret galvojumu. Organizācijā "Damas de Blanco" apvienojušās politieslodzīto sievas un radinieces.

Sančesai, kas savā blogā "Generation Y" mēdz kritizēt valdību, pērn bija izsniegta Brazīlijas vīza, tomēr viņa turp nevarēja doties, jo viņai nebija pases, un varasiestādes atteicās viņai to izsniegt.

Disidentei 2008.gadā tika piešķirta Spānijas laikraksta "El Pais" balva par sasniegumiem interneta žurnālistikā. Žurnāls "Time" viņu atzina par vienu no 2008.gada ietekmīgākajiem cilvēkiem, bet raidsabiedrība CNN atzinusi, ka viņas blogs ir starp pasaules 25 labākajiem.

Foto: no vietnes arepublica.pe

Komentāri