Lietuvas ministrs: Krievijas-Baltkrievijas manevri ir vērsti pret kaimiņiem, Mixnews.lv

Lietuvas ministrs: Krievijas-Baltkrievijas manevri ir vērsti pret kaimiņiem

фото

Pasaulē | 2013. gada 31. janvārī plkst. 13:17

Krievijas un Baltkrievijas militārajās mācībās, kuras plānots rīkot Lietuvas tuvumā, zināmi elementi ir vērsti pret kaimiņvalstīm, atsaucoties uz Lietuvas aizsardzības ministru Jozu Oleku ziņo BNS.

"Es uzskatu, ka mums vajadzētu atrast citas iespējas sadarbībai ar Krieviju un Baltkrieviju, turklāt zināmi elementi šajās mācībās, manuprāt, ir vērsti pret kaimiņiem. Tam tā nevajadzētu būt," Oleks paziņoja BNS, atbildot uz lūgumu komentēt plānotās liela mēroga mācības "Zapad-2013" ("Rietumi-2013").

Ministrs sacīja, ka ir jāpievērš īpaša uzmanība Krievijas militārajai aktivitātei Baltijas jūras reģionā.

"Mūsu integrācija NATO, mūsu armijas modernizācija stiprina Lietuvas un Baltijas valstu drošību. No otras puses, citu ārpus NATO esošu valstu, tostarp Krievijas, modernizācija un aktīvi manevri, kas notiek pie mūsu valstu robežām, piesaista papildu uzmanību arī no mūsu puses," sacīja Oleks.

Krievijas un Baltkrievijas militārās pavēlniecības ir paziņojušas, ka šīs valstis septembrī rīkos kopīgas stratēģiska līmeņa militārās mācības "Zapad-2013", kuras notiks divās stadijās Krievijas un Baltkrievijas poligonos.

Vēl nav oficiālas informācijas par šo manevru scenāriju un karavīru skaitu tajos. Tiek uzskatīts, ka tie būs līdzīgi augsta profila mācībām "Zapad-2009", kurās piedalījās vairāk nekā 12 tūkstoši karavīru.

"Zapad-2009" oficiāli bija nosauktas par aizsardzības mācībām ar mērķi nodrošināt stratēģisku stabilitāti reģionā, tomēr šo manevru scenārijā bija ietverti simulēti uzbrukumi Baltijas valstu teritorijai un preventīvs kodoluzbrukums Varšavai, tāpēc šos manevrus asi kritizēja Baltijas valstis, Polija un NATO līderi.

_Foto: no vietnes grodnonews.by, 15min.lt _

Komentāri