Eiropā aizdomās par cilvēku kontrabandu arestēti 103 cilvēki, Mixnews.lv

Eiropā aizdomās par cilvēku kontrabandu arestēti 103 cilvēki

фото

Pasaulē | 2013. gada 31. janvārī plkst. 19:48

Eiropas valstu policija vērienīgā pret cilvēku kontrabandu vērstā operācijā šonedēļ desmit valstīs arestējusi 103 cilvēkus, ziņo LETA-CNN.

Amatpersonas to jau nodēvējušas par vienu no vērienīgākajām cilvēku kontrabandas apkarošanas operācijām Eiropā. Operācijā piedalījās vairāk nekā 1200 policistu.

Otrdienas rītā kratīšanas un pārmeklēšanas tika veiktas Horvātijā, Čehijā, Francijā, Vācijā, Grieķijā, Ungārijā, Polijā, Slovākijā, Turcijā un Kosovā. Līdzīgas policijas operācijas tika veiktas arī Šveicē un Austrijā.

Operācijas rezultātā policija konfiscēja 176 500 eiro (124 000 latu) skaidrā naudā, mobilos telefonus, klēpjdatorus, bankas konta izrakstus un pusautomātisko šauteni ar munīciju.

Visas arestētās personas tiek turētas aizdomās par saistību ar slepenu imigrantu ievešanu Eiropas Savienībā (ES), galvenokārt caur Turciju un Rietumbalkānu reģionu, un imigrantu kontrabandu ES robežās, paziņojis Eiropas policijas birojs ("Europol"). Lielākā daļa no imigrantiem, kas šī kontrabandas tīkla ietvaros ievesti ES, bijuši no Afganistānas, Irākas, Pakistānas, Sīrijas un Turcijas.

Cilvēku kontrabanda ir ienesīgs nelegālais bizness, kas peļņas ziņā atpaliek tikai no narkotiku un ieroču kontrabandas, liecina ANO apkoptie dati.

Starptautiskās Darba organizācijas (ILO) 2005.gada ziņojumā tika secināts, ka kontrabandas ceļā pārvadāto cilvēku radītā peļņa ik gadu sasniedz 32 miljardus dolāru (aptuveni 17 miljardus latu).

Foto: segodnya.ua

Komentāri