NATO atturās iesaistīties Mali konfliktā, Mixnews.lv

NATO atturās iesaistīties Mali konfliktā

фото

Pasaulē | 2013. gada 1. februārī plkst. 12:45

NATO ģenerālsekretārs Anderss Fo Rasmusens piektdien vizītes laikā Viļņā norādīja, ka alianse nepiedalīsies militārajā operācijā Mali, tomēr uzteica alianses dalībvalstis, kas izlēmušas iesaistīties Francijas vadītajā misijā, ziņo BNS.

"NATO kā tāda operācijā Mali nav iesaistījusies, un es neredzu, ka NATO kopumā ir loma Mali konflikta risināšanā," žurnālistiem Viļņā sacīja Rasmusens.

Tomēr viņš atzinīgi vērtēja Francijas rīcību, iesaistoties konflikta risināšanā, nodēvējot to par ātru un efektīvu un sakot, ka tā ir ārkārtīgi svarīga, lai apturētu teroristiskos grupējumus šajā Āfrikas valstī.

"Apsveicu un arī augstu vērtēju, ka atsevišķas NATO dalībvalstis ir nolēmušas atbalstīt Franciju šajā ļoti nozīmīgajā misijā. Tomēr Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padome ir nolēmusi, ka stabilizācija ir jāvada Āfrikas spēkiem, tādēļ es neredzu NATO lomu," Rasmusens pavēstīja preses konferencē Viļņā pēc tikšanās ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti.

Savukārt Grībauskaite norādīja, ka Lietuva varētu sniegt Mali humāno palīdzību un gada otrajā pusē nosūtīt instruktorus, kas piedalītos Eiropas Savienības (ES) vadītajā apmācību misijā.

"Mūsu sadarbības un līdzdalības formas pašlaik tiek izrunātas, mēs runājam par humāno palīdzību un Lietuvas iespējām piedalīties apmācību misijā, gada vidū nosūtot instruktorus," paskaidroja Lietuvas prezidente.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Francija 11.janvārī sāka militāro intervenci Malī, lai palīdzētu valdības spēkiem atgūt kontroli pār valsts ziemeļiem, kurus pārvaldošie islāmistu spēki sāka virzību uz valsts dienvidiem galvaspilsētas Bamako virzienā.

Pašlaik Francija uz Mali jau ir nosūtījusi 3500 karavīru. Gaidāms, ka Mali drošības spēkiem palīdzēs 8 tūkstoši Āfrikas valstu karavīru, kas pārņems misiju no Francijas spēkiem.

Foto: popularmilitary.com, media.sbs.com.au

Komentāri