EP kritizē Īriju par nesadarbošanos ar Latviju fiktīvo laulību problēmu risināšanā, Mixnews.lv

EP kritizē Īriju par nesadarbošanos ar Latviju fiktīvo laulību problēmu risināšanā

фото

Pasaulē | 2013. gada 1. februārī plkst. 13:23

Eiropas Padome(EP) kritizē Īriju par sadarbības trūkumu, lai identificētu un sniegtu palīdzību cilvēku kontrabandas upuriem no Latvijas, kas Īrijā nogādātas fiktīvo laulību slēgšanai, ziņo LETA.

Īrijas laikraksts "Irish Examiner" raksta, ka cilvēku kontrabandisti Īrijā gadā ieved 400 jaunas sievietes fiktīvu laulību slēgšanai, taču Īrijas valdība līdz šim nav novērsusi nepilnības likumos, kas ļauj fiktīvas laulības organizējošajiem noziedzniekiem izvairīties no soda.

Laikraksts norāda, ka Latvija, no kurienes tiek ievestas daudzas no jaunajām sievietēm, vairākkārt norādījusi uz nepietiekamo sadarbību ar Īrijas policiju un valdību, kas apgrūtina darbu šajā jomā.

EP Cilvēku kontrabandas uzraudzības grupa ziņojumu veidojusi pēc Īrijas un Latvijas apmeklēšanas, izvērtējot valstu sasniegto cīņā ar cilvēktirdzniecību.

EP aicinājusi Īriju steidzīgi risināt šo problēmu un labot likumdošanu, lai fiktīvās laulības klasificētu kā cilvēktirdzniecības formu un dotu policijai pilnvaras iejaukties šādos gadījumos.

Pašlaik Īrijā laulību organizēšana pret naudas atlīdzību nav nelegāla. Īrija, kā arī Lielbritānija, Vācija un Kipra ir galvenās galamērķa valstis cilvēku kontrabandas upuriem no Latvijas. Īrijas Tieslietu ministrija atteicās laikrakstam komentēt Eiropas Padomes ziņojumu.

foto: baltic-ireland.ie

Komentāri