Ir zināmi daži kandidāti Nobela Miera prēmijai, Mixnews.lv

Ir zināmi daži kandidāti Nobela Miera prēmijai

фото

Pasaulē | 2013. gada 1. februārī plkst. 14:12

Pakistānas meiteņu tiesību aktīviste Malala Jusufzaja, kurai talibu kaujinieki oktobrī sašāva galvā, kā arī notiesātais Baltkrievijas cilvēktiesību aizstāvības organizācijas "Vjasna" ("Pavasaris") vadītājs Aļesjs Beļackis un Krievijas cilvēktiesību aktīviste Ludmila Aleksejeva izvirzīti šā gada Nobela Miera prēmijai, ziņo BNS.

Kandidātu pieteikšana Nobela Miera prēmijai beidzās piektdien. Lai gan oficiāli kandidāti netiek atklāti, daži vārdi ir kļuvuši zināmi.

Ir zināms, ka Francijas, Kanādas un Norvēģijas parlamentu deputāti ir atsevišķi izvirzījuši 15 gadu vecās Malalas kandidatūru, savukārt Beļatska un Aleksejevas kandidatūras izvirzījuši divi Norvēģijas parlamenta deputāti.

"Viņi abi ir metuši izaicinājumus savas valsts autoritārajām struktūrām un nelegālai un nelikumīgai varas ļaunprātīgai izmantošanai," teica viens no deputātiem Jāns Tūre Sanners.

Beļacka un Aleksejevas vārdi Nobela Miera prēmijas kandidātu sarakstā ir minēti jau iepriekšējos gados.

Kandidātus Nobela Miera prēmijai līdz katra gada 1.februārim var pieteikt valdību un parlamentu pārstāvji no visas pasaules, augstskolu pārstāvji, iepriekšējo gadu laureāti, un vairāku starptautisko institūciju pārstāvji.

Foto: puaro.lv

Komentāri