Sprādzienā pie ASV vēstniecības Ankarā viens bojāgājušais, trīs ievainoti (papildināta 13:26), Mixnews.lv

Sprādzienā pie ASV vēstniecības Ankarā viens bojāgājušais, trīs ievainoti (papildināta 13:26)

фото

Pasaulē | 2013. gada 2. februārī plkst. 13:26

Pie ASV vēstniecības ieejas Turcijas galvaspilsētā Ankarā piektdienas pēcpusdienā uzspridzinājās terorists pašnāvnieks, nogalinot vienu apsargu un trīs citus cilvēkus ievainojot, ziņo BNS/AP/AFP.

Sprādziens notika apsardzes postenī pie vēstniecības. Sākotnēji tika ziņots, ka abi bojāgājušie ir apsargi, bet vēlāk noskaidrojās, ka viens bojāgājušais ir terorakta rīkotājs.

Ievainotie ir divi apsargi un žurnāliste.

Sprādziens notika Čankajas rajonā, kur atrodas daudzas valsts iestādes un vēstniecības, un nodarīja bojājumus tuvākajām ēkām. Policija pēc terorakta norobežoja vēstniecību apkārtni.

Par teroraktu vēl neviens nav uzņēmies atbildību. Turcijā iepriekš ir notikuši daudzi terorakti, kurus sarīkojuši kurdu kaujinieki, ar "Al Qaeda" saistīti grupējumi vai kreisie ekstrēmisti.

Turcijas iekšlietu ministrs Muammers Gilers žurnālistiem pavēstīja, ka teroraktu varēja sarīkot kreisā ekstrēmistu grupējuma pārstāvis. Vietējie mediji vēstīja, ka spridzinātājs ir no galēji kreisā grupējuma "Revolucionārā tautas atbrīvošanas fronte" (DHKP-C), un bija izcietis cietumsodu par uzbrukumu militāram objektam Stambulā.

ASV vēstnieks Frensiss Ričardone apstiprināja, ka teroraktā ir nogalināts apsardzes darbinieks Turcijas pilsonis, un solīja sadarboties ar Turciju terorisma apkarošanā.

Savukārt telekanāls "NTV" ziņoja, ka terorists uzspridzinājies apsardzes postenī pie vēstniecības vīzu nodaļas ieejas, kur katru dienu rindās stāv desmitiem cilvēku.

Atgādinām, ka uzbrukumi ārvalstu pārstāvniecībām Turcijā notikuši arī iepriekš. 2008.gada jūlijā uzbrukumā pie ASV konsulāta Stambulā gāja bojā trīs uzbrucēji un trīs Turcijas policisti. 2003.gada novembrī četros spridzinātāju pašnāvnieku uzbrukumos divām sinagogām, Lielbritānijas konsulātam un britu bankas HSBC nodaļai Stambulā tika nogalināti 63 cilvēki, viņu vidū Lielbritānijas ģenerālkonsuls, un atbildību par šiem teroraktiem uzņēmās "Al Qaeda" šūniņa.

Foto: demotix.com, gazetavv.com

Komentāri