Britu prokuratūra nesaskata nozieguma pazīmes traģiskajā Austrālijas dīdžeju jokā, Mixnews.lv

Britu prokuratūra nesaskata nozieguma pazīmes traģiskajā Austrālijas dīdžeju jokā

фото

Pasaulē | 2013. gada 1. februārī plkst. 16:45

Lielbritānijas prokuratūra piektdien paziņoja, ka netiks izvirzītas apsūdzības diviem Austrālijas dīdžejiem par joku zvanu uz slimnīcu Londonā, kur medmāsa viņiem sniedza ziņas par Kembridžas hercogienes Ketrīnas veselības stāvokli un cita medmāsa, kas savienoja zvanītājus ar palātu, vēlāk izdarīja pašnāvību pakaroties, ziņo BNS/AFP.

Karaliskās prokuratūras Īpašo noziegumu nodaļas vadītāja vietnieks Malkolms Makhafijs paziņoja, ka policija iesniegusi prokuratūrai lietas dokumentus un lūgusi padomu par to, vai vajadzētu uzsākt tiesvedību.

Rūpīgi izvērtējot pierādījumus, prokuratūra konstatēja, kas tie neapstiprina apsūdzību slepkavībā bez iepriekšēja nodoma saistībā ar medmāsas Žasintas Saldaņas nāvi.

Lai gan daži pierādījumi ļautu veikt tālāku izmeklēšanu par datu aizsardzības pārkāpumiem, prokuratūrai neizdotos panākt Austrālijas pilsoņu izdošanu tiesāšanai par šādiem pārkāpumiem.

Prokuratūra atzina, ka telefonzvans bija iecerēts kā nevainīgs joks, lai gan tam vēlāk bija traģiskas sekas, un izteica līdzjūtību Saldaņas tuviniekiem.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Sidnejas radiostacijas "2Day" raidījuma vadītāji Mela Greiga un Maikls Kristians 4.decembrī piezvanīja uz Karaļa Edvarda VII slimnīcu, uzdodoties par prinča Viljama vecmāmiņu Lielbritānijas karalieni Elizabeti II un viņa tēvu troņmantnieku princi Čārlzu.

Lai gan Greiga un Kristians ne īpaši veiksmīgi atdarināja augstdzimušos karaļnama pārstāvjus, Indijā dzimusī Saldaņa viņus savienoja ar nodaļu, kurā atradās Ketrīna, un tās medmāsa uztrauktā balsī atklāja, ka prinča Viljama sieva "pašlaik guļ un nakti viņa pavadīja mierīgi". "2Day" vēlāk pārraidīja šajā telefonsarunā iegūto informāciju.

Divu bērnu māte Saldaņa 7.decembrī tika atrasta mirusi karājamies ap kaklu aptītā šallē savā medmāsu dienesta viesnīcas istabā pie Karaļa Edvarda VII slimnīcas. Viņa decembrī tika apbedīta savā dzimtenē Indijas Karnatakas štatā.

Pēc traģiskā notikuma Melas Greigas un Maikla Kristiana raidījums tika apturēts. Abi intervijās plašsaziņas līdzekļiem ar asarām acīs stāstīja, ka nav vienīgie, kas vainīgi, jo viņi tikai esot veikuši joku zvanu, kura scenāriju izstrādājuši citi cilvēki.

Radiostacija "2Day" pēc incidenta paziņoja, ka aptur jebkādas reklāmas raidīšanu, bet vēlāk tās tika atsāktas, solot, ka visi līdzekļi, kas līdz 2012.gada beigām tiks saņemti par reklāmas līgumiem, tiks atvēlēti mirušās medmāsas ģimenei. Sāpju naudas summa var sasniegt vismaz 500 tūkstošus Austrālijas dolāru (282 tūkstošus latu).

Austrālijas plašsaziņas līdzekļu uzraudzības institūcija sāka izmeklēšanu par joku zvanu pret šo radiostaciju kā institūciju, nevis pret tās raidījuma vadītājiem.

Foto: Global Look Press, segodnya.ua

Komentāri