Tiesa: Spānijas karaļa znotam valsts kasē jāiemaksā 8,1 miljons eiro, Mixnews.lv

Tiesa: Spānijas karaļa znotam valsts kasē jāiemaksā 8,1 miljons eiro

фото

Pasaulē | 2013. gada 1. februārī plkst. 20:49

Spānijas tiesa nolēmusi, ka karaļa Huana Karlosa I znotam Palmas hercogam Injaki Urdangarīnam un viņa bijušajam partnerim Diego Toresam piecu dienu laikā valsts kasē ir jāiemaksā 8,1 miljons eiro, pretējā gadījumā tiesa konfiscēs viņu īpašumus šādā vērtībā, ziņo ārvalstu prese.

Prokuratūra Palmas de Majorkas tiesā ar civilprasību 8,18 miljonu eiro apmērām vērsās tiesā vēl pērnā gada novembrī. Šajā summā ir iekļauti seši miljoni eiro, kurus, pēc tiesībsargājošo iestāžu domām, apsūdzētie nozaga, kā arī 2,18 miljonu eiro liela soda nauda.

Savukārt Urdangarīna advokāts Paskvāle Vives uzsvēra, ka viņa klientam nav pieejami šādi līdzekļi. „Mēs esam pret jebkādu drošības naudu, jo mans klients nav vainīgs,” paziņoja jurists.

Interesanti, ka karaliskās ģimenes mājas lapā internetā visa informācija par krāpniecībā vainoto hercogu Urdangarīnu jau ir izdzēsta.

"Karaliskās ģimenes vietnē ir informācija par pašu karali Huanu Karlosu I, viņa sievu karalieni Sofiju, troņmantinieku Asūrijas princi Felipi un viņa sievu princesi Letīsiju, kā arī karaļpāra meitām – Helēnu un Kristīnu," uzsvēra karaļnama pārstāvji.

Uradangarīns tiek apsūdzēts krāpniecībā un sešu miljonu eiro zādzībā no Baleāru salu budžeta. "Šis process negatīvi ietekmē karaliskās ģimenes tēlu," piebilda avoti karaļnamā.

Zādzības izmeklēšana tika uzsākta apmēram pirms gada, februāra beigās Palmas hercogs tika izsaukts uz nopratināšanu liecinieka statusā. Nopratināšana ilga teju divdesmit divas stundas, hercogam nācās atbildēm uz 500 jautājumiem. Pēc tam prokurors paziņoja, ka neizslēdz apsūdzības izvirzīšanu hercogam.

Urdangarīns arī vairakkārt uzsvēra, ka infanta Kristīna nekādā veidā nav saistīta ar viņa biznesu.

Karaliskajā ģimenē bijušais rokasbumbas spēlētājs, viens no vispopulārākajiem Spānijas sportistiem nonāca, apprecot princesi Kristīnu. Urdangarīns arī ir Spānijas Nacionālās olimpiskās komitejas viceprezidents.

Foto: no vietnes france24.com

Komentāri