Par sprādzienu pie ASV vēstniecības Ankarā uzņemas atbildību galēji kreiso grupējums, Mixnews.lv

Par sprādzienu pie ASV vēstniecības Ankarā uzņemas atbildību galēji kreiso grupējums

фото

Pasaulē | 2013. gada 2. februārī plkst. 20:59

Par piektdien pie ASV vēstniecības Turcijas galvaspilsētā Ankarā notikušo terorista pašnāvnieka sarīkoto sprādzienu uzņēmies atbildību galēji kreisais grupējums "Revolucionārā tautas atbrīvošanas partija-fronte" (DHKP-C), ziņo BNS/AFP.

DHKP-C, kuru Turcijas amatpersonas jau iepriekš vainoja šī sprādziena sarīkošanā, interneta vietnē "Halkin Sesi" ("Tautas balss") sestdien ievietotā paziņojumā nosauc ASV par "pasaules slepkavu". Vietnē ir publicētas divas spridzinātāja pašnāvnieka Edževita Ališana Šanli fotogrāfijas, un vienā no tām viņš ir redzams ar šaujamieroci.

Pēc Turcijas amatpersonu sniegtās informācijas, 40 gadu vecais Šanli detonējis rokasgranātu un apmēram sešus kilogramus trinitrotoluola (TNT) apsardzes postenī pie ASV vēstniecības Turcijas galvaspilsētā Ankarā, nogalinot vienu apsargu un ievainojot trīs cilvēkus - divus apsargus un žurnālisti. Bojāgājušais un ievainotie ir Turcijas pilsoņi.

Šanli izcieta cietumsodu par uzbrukumu militāram objektam Stambulā 1997.gadā. Viņš piedalījās ieslodzīto badastreikā un ilgtošas badošanās dēļ cieta no smadzeņu saslimšanas Vernikes-Korsakova sindroma. Slimības dēļ Šanli tika atbrīvots no ieslodzījuma 2001.gadā un emigrēja, taču nesen ar viltotiem dokumentiem atgriezies Turcijā.

DHKP-C ideoloģija ir marksisms. Turcija, Eiropas Savienība un ASV to uzskata par teroristisku organizāciju. Pēdējās desmitgadēs grupējums ir sarīkojis daudzus uzbrukumus, kuros gājuši bojā desmitiem cilvēku, tostarp prominenti Turcijas politiķi un militārpersonas.

Pagājušajā mēnesī Turcijas policija aizturēja vairākus desmitus cilvēku, kas saistīti ar DHKP-C.

Foto: stihi.ru, media.sbs.com.au

Komentāri