Francijas Alpos nelaimē nonākuši Lietuvas alpīnisti; viens pazudis, Mixnews.lv

Francijas Alpos nelaimē nonākuši Lietuvas alpīnisti; viens pazudis

фото

Pasaulē | 2013. gada 3. februārī plkst. 10:01

Francijas Alpos, Monblāna rajonā, Aržentjēras ledāja ielejā nelaimē nonākuši Lietuvas alpīnisti, no kuriem viens ir pazudis bez vēsts, bet vēl viens guvis apsaldējumus, sestdien savā vortālā "adventurerace.lv" ziņo alpīnisma instruktors Kristaps Liepiņš.

Viņš raksta, ka pirms divām dienām pēkšņi uznākušie sliktā laika apstākļi, kuri kalnos atnesa spēcīgus vējus un intensīvus nokrišņus, pārsteidza trīs lietuviešu alpīnistu sasaites, kuras pa dažādiem maršrutiem centās sasniegt šī rajona kalnu virsotnes.

Viena no Lietuvas kalnos kāpēju sasaitēm saviem spēkiem spēja atgriezties lejup, otra, - tajā bija viens kāpējs ar slēpēm un otrs ar sniega raketēm, kas atvieglo pārvietošanos pa dziļu sniegu, sadalījās, un kāpējs, kurš atpalika, mākonī nomaldījās uz Aržentjēras ledāja. Piektdien glābšanas dienesta darbinieki viņu pamanīja Granmontē slēpošanas trašu tuvumā, no kurienes lietuviešu alpīnists smagā stāvoklī tika evakuēts uz ielejā esošo slimnīcu ar hipotermiju un roku, kāju apsaldējumiem, teikts vortālā.

Arī sestdien laika apstākļi nav uzlabojušies - pēc provizoriskiem datiem, Monblāna rajonā kalnos virs 2000 metriem uzsnidzis aptuveni pusmetrs jauna sniega, līdz ar to glābēji nespēj palīdzēt trešajai Lietuvas alpīnistu sasaitei, kura joprojām atrodas aptuveni 3900 metru augstumā uz Droites virsotnes Ziemeļu sienas. Ziņas par šo sasaiti joprojām ir neskaidras. Pēc viena no lietuviešu kalnos kāpēju grupas dalībnieka ziņām, viens no šiem diviem alpīnistiem piektdien nesaprotamu iemeslu dēļ atkabinājies no drošības virves rokot sniega patvērumu un pazudis - iespējams, izslīdējis un kopā ar sniega lavīnu nokritis no sienas. Otrs kāpējs, kurš sazinājies ar saviem biedriem, nosūtot mobilā tālruņa īsziņas, apgalvo, ka viņš esot palicis uz kalna stāvās nogāzes izraktajā sniega alā viens, gāze deglim esot izbeigusies, bet viņš esot apņēmības pilns sagaidīt labākus laika apstākļus, raksta Liepiņš.

Viņš informē, ka Šamonī ielejas glābšanas dienesta darbinieki seko līdzi meteoroloģisko apstākļu ziņām, lai pie pirmās izdevības varētu nosūtīt helikopteru ar glābējiem uz norādīto vietu, kurā atrodas pēdējais no nelaimē nokļuvušajiem Lietuvas alpīnistiem, kā arī uzsāktu viņa sasaites biedra meklēšanu.

Foto: no vietnes chamonixheliski.com

Komentāri