Gambijā valsts darbiniekiem būs brīva piektdiena "lūgšanām, sabiedriskai dzīvei un lauksaimniecībai", Mixnews.lv

Gambijā valsts darbiniekiem būs brīva piektdiena "lūgšanām, sabiedriskai dzīvei un lauksaimniecībai"

фото

Pasaulē | 2013. gada 3. februārī plkst. 11:14

No 1.februāra Gambijas valsts iestāžu darbinieki strādā četras dienas. Papildus brīvdiena būs piektdiena. Šādu rīkojumu izdevis Gambijas prezidents Jaja Džamme, ziņo ārvalstu prese, atsaucoties uz "BBC News".

Prezidents paziņoja, ka brīvā diena „ļaus Gambijas iedzīvotājiem vairāk laika veltīt lūgšanām, sabiedriskai dzīvei un lauksaimniecībai”. Pēc viņa teiktā, četru dienu darba nedēļu lūguši paši iedzīvotāji.

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, būs jāstrādā no pirmdienas līdz ceturtdienai no 8:00 līdz 18:00. Savukārt privātajos uzņēmumos strādājošiem papildus brīvdienas nebūs. Piektdienās būs slēgtas arī skolas, taču, lai atgūtu iekavēto, tās drīkst papildus mācības organizēt sestdienās.

Jāpiebilst, ka līdz šim valsts sektorā strādājošie strādāja no 8:00 līdz 16:00. Jaunās kārtības pretinieki uzskata, ka darba nedēļas saīsināšana negatīvi ietekmēs iedzīvotāju darba spējas.

Opozīcijas līderis Hamats Bahs uzsvēra, ka valdības lēmums negatīvi ietekmēs valsts ekonomiku. Viņš norādīja, ka tas samazinās jau tā slikti atalgoto ierēdņu ienākumus, ziņo BNS-AFP.

Arī Gambijas Darba ņēmēju konfederācija paziņoja, ka valdībai ir jāpārskata lēmums arī piektdienas pasludināt par brīvdienām.

Gambija ir viena no Āfrikas mazākajām un nabadzīgākajām valstīm. Tajā dzīvo 1,8 miljoni cilvēku, no kuriem ap 90% ir islāmticīgie.

Foto: no vietnes nydailynews.com

Komentāri