Maskavas Lielā teātra baleta trupas vadītājs Fiļins ārstēšanos turpinās Vācijā, Mixnews.lv

Maskavas Lielā teātra baleta trupas vadītājs Fiļins ārstēšanos turpinās Vācijā

фото

Pasaulē | 2013. gada 4. februārī plkst. 12:32

Maskavas Lielā teātra baleta trupas mākslinieciskais vadītājs Sergejs Fiļins, kuram ir nopietni bojātas acis sejā ielietas skābes dēļ, pirmdien atstāja slimnīcu Maskavā un dosies uz tālāku ārstēšanos klīnikā Vācijā.

Tiek ziņots, ka Fiļinam Vācijas kūrortpilsētas Āhenes klinikā tuvākajās nedēļās paredzēts izdarīt vairākas plastiskās ķirurģijas operācijas un tiks turpināta acu ārstēšana.

42 gadus vecajam Fiļinam jau veiktas piecas acu operācijas pēc 17.janvāra vakarā notikušā uzbrukuma, kuru viņš uzskata par saistītu ar savu darbu teātrī.

Uzbrukums ar sērskābi bijušajam baleta dejotājam, kas Maskavas Lielā teātra baleta trupas mākslinieciskā vadītāja amatu ieņem kopš 2011.gada, notika pie dzīvojamās mājas Maskavā. Viņam ar skābi tika nodarīti nopietni sejas, galvas un acu bojājumi.

foto: telegraph.co.uk

Uzbrucēja seju klāja maska, viņam galvā bija kapuce un redzamas bija vien acis. Krievijas televīzijas svētdienas vakarā pārraidītā intervijā Fiļins pauda uzskatu, ka viņam ir zināms uzbrukuma organizators, bet viņš gaida izmeklēšanas rezultātus.

Fiļins saista uzbrukumu ar bijušā Maskavas Lielā teātra baleta trupas mākslinieciskā vadītāja Genadija Jaņina lietu. Jaņins 2011.gadā bija spiests atkāpties no amata pēc tam, kad internetā tika ievietotas fotogrāfijas, kurās redzama viņa piedalīšanās homoseksuālos dzimumsakaros. Fiļins uzskata, ka uzbrukums noticis tāpēc, ka nelabvēļiem neizdevās atrast līdzīgu kompromitējošu materiālu pret viņu.

Komentāri