Aptauja: Vairums poļu iebilst pret viendzimuma laulībām, Mixnews.lv

Aptauja: Vairums poļu iebilst pret viendzimuma laulībām

фото

Pasaulē | 2013. gada 4. februārī plkst. 17:14

Vairums poļu iebilst pret viendzimuma laulībām un adopcijas tiesību piešķiršanu homoseksuāļiem, liecina "Super Express" pirmdien publiskotās aptaujas rezultāti, ziņo LETA-AFP.

69% aptaujāto atzina, ka iebilst pret viendzimuma laulībām, un tikai 27% norādīja, ka atbalstītu šādu laulību legalizāciju.

Četriem procentiem aptaujāto nebija sava viedokļa šajā jautājumā.

Vēl kategoriskāk nekā pret viendzimuma laulībām poļi ir noskaņoti pret adopcijas tiesību piešķiršanu viendzimuma pāriem.

Pret šādu soli iebilda 84% aptaujāto, 14% pauda atbalstu, bet trim procentiem respondentu nebija sava viedokļa šajā jautājumā.

Kā ziņots, 25.janvārī Polijas parlamenta apakšpalāta noraidīja trīs likumprojektus par privāto partnerību.

Visos trijos likumprojektos bija paredzēts, ka tiesības slēgt civilās partnerības pilsoņiem ir neatkarīgi no viņu seksuālās orientācijas.

Tomēr, neskatoties uz likumdevēju lēmumu un daudzajām pretrunām, ko izsaukusi šī iniciatīva, "Super Express" publiskotā aptauja liecina, ka 55% poļu uzskata, ka tiesības slēgt civilās partnerības pienākas kā heteroseksuāliem, tā homoseksuāliem pāriem.

39% aptaujāto bija noskaņoti pret šādu soli, bet 6% nebija sava viedokļa šajā jautājumā.

Pēdējā laikā jautājums par homoseksuāļu tiesībām Polijā nonācis sabiedrības uzmanības lokā.

Libertāriešu partija "Palikota kustība" nesen izvirzīja parlamenta spīkera vietnieka amatam savas partijas biedri Annu Grodzku, kas ir pirmais transseksuālis Polijas parlamentā.

"Palikota kustība" iestājas par striktā Polijas abortu likuma liberalizēšanu, brīvu pieeju kontracepcijas līdzekļiem, vieglo narkotiku un viendzimuma laulību legalizēšanu.

Komentāri