Maskavā izveidojusies 57 centimetrus dziļa sniega sega, sastrēgumu garums sasniedzis 3500 kilometru, Mixnews.lv

Maskavā izveidojusies 57 centimetrus dziļa sniega sega, sastrēgumu garums sasniedzis 3500 kilometru

фото

Pasaulē | 2013. gada 5. februārī plkst. 12:48

Pēc spēcīgas snigšanas sniega segas biezums Maskavas centrā palielinājies no 43 centimetriem pirmdienas rītā līdz 57 centimetriem otrdienas rītā, ziņo BNS, atsaucoties uz Krievijas Hidrometeoroloģijas centra veiktajiem mērījumiem.

Nokrišņu daudzums Maskavā sasniedza aptuveni 20 milimetru, kas ir vairāk nekā puse mēneša normas. Citviet Krievijā snidzis vēl stiprāk, tostarp Jaroslavļas apkaimē, pārsimts kilometru uz ziemeļaustrumiem no Maskavas, nokrišņu daudzums pārsniedza 30 milimetru jeb visa februāra normu.

Maskavas apkaimē izveidojusies 47-70 centimetru augsta sniega sega. Daudzviet izveidojusies ar bieza apledojuma kārta.

Pirmdien Maskavas ielās reģistrēti 3400 satiksmes negadījumu, bet kopējais sastrēgumu garums pirmdienas vakarā sasniedza aptuveni 3500 kilometru, kas atbilst attālumam no Maskavas līdz Spānijas galvaspilsētai Madridei, vēsta radio "The Voice of Russia". Ielu attīrīšanā no sniega iesaistīti 15 tūkstoši tehnikas vienību.

Maskava patlaban ir sniegotākā galvaspilsēta Eiropā, otro vietu ieņem Helsinki, kur lidostā pilsētas ziemeļos ir 52 centimetrus bieza sniega kārta, bet pilsētas centrā - 26 centimetri. Baltkrievijas galvaspilsētu Minsku klāj 33, Ukrainas galvaspilsētu Kijevu - 28 centimetrus dziļš sniegs.

Tuvākajās diennaktīs Maskavā gaidāms neliels atkusnis un lietus, prognozē sinoptiķi.

Foto: no vietnes dolboeb.livejournal.com

Komentāri