Krievijā nav pieejama "Mistral" karakuģiem piemērota degviela, Mixnews.lv

Krievijā nav pieejama "Mistral" karakuģiem piemērota degviela (1)

фото

Pasaulē | 2013. gada 5. februārī plkst. 13:17

Krievijā nav pieejama Francijā nopirktajiem helikopteru bāzes kuģiem "Mistral" piemērota degviela, raksta "lenta.ru", atsaucoties uz aģentūras "Interfax" avotu rūpnieciski militārajā kompleksā. Izrādās, franču kuģus darbina tikai Eiropā ražota degviela un smērvielas.

Pēc "Interfax" avota ziņotā, helikopteru bāzes kuģiem ir nepieciešami apmēram piecdesmit dažādu veidu smērvielu un degvielas. Ja Eiropas ražojumus nomaina ar Krievijā ražotajiem produktiem, tad ir iespējams sabojāt gan dzinējus, gan citas sistēmas, gan arī zaudēt rūpnīcas garantiju.

Tā, Francijā ražotie kuģi tiek komplektēti ar somu dīzeļdzinējiem "Wartsila", kuru izmantošanai Krievijā ir nepieciešama augsti kvalitatīva ziemas degviela. Turklāt 1,2 miljardu eiro vērtajā pirmo divu "Mistral" kuģu piegādes līgumā ārvalstu degvielas un smērvielu piegāde nav iekļauta.

Izrādās, importētās izejvielas ir nepieciešamas arī "Mistral" elektroenerģijas iekārtām, bet kuģu uzpildīšana jūrā ir paredzēta tikai no tankeriem, kuri ir aprīkoti ar atbilstoši NATO standartiem sertificētām kontroles sistēmām.

"Šādu tankeru mums flotē nav un arī nebūs. Tāpat ir neiespējami iedomāties, ka mēs varētu īrēt ārvalstu tankerus, lai tos iekļautu Krievijas militārās flotes kuģu grupas sastāvā kopā ar "Mistral" kādu kaujas uzdevumu veikšanai. Pat miera laikā "Mistral" kuģu ekspluatācija, vistcamāk, mūsu jūrniekiem būs īstas mocības, nemaz nerunājot par apdraudējuma laikiem vai reālām kaujas operācijām," paskaidroja aģentūras avots.

Informāciju, par to, ka Krievijā nav "Mistral" paredzētas degvielas un smērvielu, aģentūrai "RIA Novosti" apstiprināja arī vicepremjers Dmitrijs Rogozins, kurš ir atbildīgs par militāri rūpniecisko kompleksu.

"Iespējams, būs jāīsteno kāda īpaša pielāgošana, kuru sagatavos mūsu ķīmiķi, lai šo problēmu atrisinātu," sacīja vicepremjers.

Pēc Rogozina teikta, 14. un 15.februārī notiks Krievijas un Francijas konsultācijas, kurā šis jautājums tikšot risināts.

2011.gadā Krievijas un Francijas pārstāvji parakstīja līgumu par divu Francijas "Mistral" klases kuģu iegādi. Iepriekš tika panākta vienošanās, ka vēl divi "Mistral" kuģi, izmantojot franču tehnoloģiju, tiks uzbūvēti Krievijā.

Tiek plānots, ka pirmo kuģi "Vladivostok" Krievija saņems 2014.gadā, bet otru – "Sevastopoli" – 2015.gadā. Uz kuģiem plānots izvietot kaujas helikopterus Ks-52K, desantkuģus "Serna" un "Dugon, kā arī kājinieku kaujas mašīnas.

Šī darījuma īstenošana būs pirmais gadījums, kad kāda NATO valsts Maskavai pārdod nozīmīgu uzbrukuma militāro aprīkojumu.

Darījums izsaucis īpaši lielu satraukumu Baltijas valstīs, kuras bažīgas dara iespēja, ka "Mistral" kuģi varētu tikt bāzēti Baltijas jūrā.

Foto: no vietnes naval-technology.com

Komentāri 1
XszZWaFYSRqqbypirms 5 gadiem
Terrific work, Orman. You turn out such great stuff again and again. And again.One little picky, I-probably-should-not-even-mention-it-beef: it seems the drop shdoaw under the blue selected item is a little heavy?