Dāņu islāma kritiķim šaujamieroča defekta dēļ izdodas izvairities no atentāta, Mixnews.lv

Dāņu islāma kritiķim šaujamieroča defekta dēļ izdodas izvairities no atentāta

фото

Pasaulē | 2013. gada 5. februārī plkst. 21:24

Ietekmīgajam dāņu vēsturniekam Larsam Hēdegordam, kas vada pretrunīgi vērtētu organizāciju, kuras mērķis ir aizstāvēt runas brīvību pret islāma radītajiem draudiem, otrdien izdevies izvairīties no atentāta, ziņo LETA/AFP.

Policija informē, ka uz viņu Kopenhāgenas Frederiksberga rajonā tika raidīts šāviens, taču lode vēsturnieku nav skārusi. Uzbrucējs mēģinājis izšaut vēl divas reizes, taču ieroča mehānisms iestrēdzis. Pēc tam šāvējs no notikuma vietas aizbēdzis.

Saskaņā ar paša Hēdegorda stāstīto laikrakstam "Politiken" pie viņa durvīm piezvanījis kāds 20 līdz 25 gadus vecs vīrietis, kas bijis tērpies jakā ar Dānijas pasta simboliku un izskatījies pēc arāba. Vīrietis apgalvojis, ka viņš atnesis vēsturniekam adresētu sūtījumu.

Kad Hēdegords atvēris durvis, vīrietis pret viņa galvu pavērsis ieroci, taču aizšāvis garām. Vēsturnieks meties uzbrucējam virsū un tam iesitis. Tas mēģinājis izšaut vēlreiz, taču ierocis iestrēdzis. Pēc neilga cīniņa uzbrucējs meties bēgt.

70 gadus vecais Hēdegords ir Brīvās preses biedrības prezidents. Viņa vadītā organizācija uzskata, ka runas brīvību apdraud "reliģiskās un ideoloģiskās intereses, kā arī starptautiskās spiediena grupas".

Brīvās preses biedrība savulaik aktīvi iestājās par dāņu māksliniekiem, kuru zīmētās pravieša Muhameda karikatūras 2005.gadā publicēja laikraksts "Jyllands-Posten", izraisot vardarbīgus protestus visā musulmaņu pasaulē.

Foto: AP; politiken.dk

Komentāri