ES pārstāvis Afganistānā Ušacks nepretendēs uz Lietuvas prezidenta amatu, Mixnews.lv

ES pārstāvis Afganistānā Ušacks nepretendēs uz Lietuvas prezidenta amatu

фото

Pasaulē | 2013. gada 6. februārī plkst. 07:48

Eiropas Savienības (ES) īpašais pārstāvis Afganistānā Vīgauds Ušacks rudenī sāks pildīt ES vēstnieka pienākumus Maskavā. Līdz ar to pazīstamais lietuviešu diplomāts nepretendēs uz Lietuvas prezidenta amatu nākamgad gaidāmajās vēlēšanās, lai gan tiek uzskatīts, ka viņš būtu varējis kļūt par nopietnu konkurentu pašreizējai valsts galvai Daļai Grībauskaitei, ziņo LETA.

Par ES delegācijas vadītāju Krievijas Federācijā viņš iecelts ar ES augstākās ārlietu un drošības politikas jautājumu pārstāves Ketrinas Eštones lēmumu.

Krievijas galvaspilsētā Ušacks strādās četrus gadus. Lietuviešu diplomātam nāksies darboties pie jaunā ES un Krievijas sadarbības līguma izstrādes un raudzīties, kā Maskava ievēro Pasaules Tirdzniecības organizācijas noteikumus.

Ušacks Afganistānā strādājis kopš 2010.gada. Pirms tam viņš darbojās diplomātiskajā dienestā, bija Lietuvas vēstnieks Amerikas Savienotajās Valstīs un Lielbritānijā, tad kļuva par Lietuvas ārlietu ministru, bet atkāpās no šā amata, kad prezidente Grībauskaite izteica viņam neuzticību.

Kā viens no jautājumiem, kuros starp valsts vadītāju un ministru bija iezīmējušās viedokļu atšķirības, tika minēts viņu ārvalstu medijiem paustais dažādais vērtējums attiecībā uz izmeklēšanas atzinumiem par ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes cietumu iespējamo atrašanos Lietuvā.

Foto: 15min.lt

Komentāri