"Argumenti i fakti" redaktors: Krievijā vairāk interesējas par Ēģiptes un Turcijā notiekošo nekā Latvijā, Mixnews.lv

"Argumenti i fakti" redaktors: Krievijā vairāk interesējas par Ēģiptes un Turcijā notiekošo nekā Latvijā

фото

Pasaulē | 2013. gada 6. februārī plkst. 08:35

Lielākajai daļai Krievijas iedzīvotāju, izņemot tos, kuri īpaši interesējas par postpadomju telpu, informācija par Latviju nav svarīga.

Daudz svarīgāka ir informācija par Ēģipti un Turciju, uz kurieni daudzi brauc atpūsties ziemas laikā, intervijā laikrakstam "Neatkarīgā" izteicies Krievijas lielākā laikraksta "Argumenti i Fakti" galvenais redaktors Nikolajs Zjatkovs.

Zjatkova vadītais laikraksts Latvijai pievēršoties saistībā ar "vēstures pārrakstīšanu un par mītiņiem un gājieniem Rīgas centrā". "Mūsu lasītāji nesaprot, kā bijušajā PSRS telpā var atdzimt fašisms. Mēs jūtam auditorijas vajadzības un par to rakstām," norāda laikraksta galvenais redaktors.

Visbiežāk gan Latvija tiekot pieminēta caur hokeja prizmu, proti, lasot par Rīgas "Dinamo". Pēc redaktora teiktā, lielākā daļa Krievijas lasītāju tad arī uzzina, ka ir tāda Latvija un tās galvaspilsēta ir Rīga.

Zjatkovs ir visvairāk lasītās Krievijas nedēļas avīzes galvenais redaktors jau desmit gadus. 1990.gadā avīze "Argumenti i Fakti" tika iekļauta Ginesa rekordu grāmatā kā avīze ar vislielāko metienu pasaulē - 33,5 miljoni eksemplāru.

Arī mūsdienās avīze joprojām ieņem līdera pozīcijas Krievijas masu mediju vidū. Tās metiens ir trīs miljoni eksemplāru, bet lasītāju auditorija - astoņi miljoni cilvēku. Bez Krievijas tā tiek izplatīta vēl 57 pasaules valstīs, tostarp arī Latvijā.

Foto: newsstand.co.uk

Komentāri