Šokējoši: Populārs Saūda Arābijas mācītājs līdz nāvei izvaro savu piecgadīgo meitu, Mixnews.lv

Šokējoši: Populārs Saūda Arābijas mācītājs līdz nāvei izvaro savu piecgadīgo meitu

фото

Pasaulē | 2013. gada 6. februārī plkst. 14:07

Šokējošas ziņas pienākušas no Saūda Arābijas: no ieslodzījuma atbrīvots valstī slavens dieva vārda sludinātājs, kurš sevišķi nežēlīgi mocījis, sitis, visbeidzot izvarojis un sadedzinājis savu meitiņu; viņa oktobrī nomira, ziņo portāls "kasjauns.lv"

Piecus gadus vecā Lama tika nogalēta sevišķi cietsirdīgi – bērna galvaskauss bija sadriskāts, ribas sašķaidītas, salauzta kreisā rociņa, kā arī visu ķermeni klāja sasitumi. Ekspertīzē apliecināja, ka meitene vairākkārt izvarota un visbeidzot – dedzināta.

Lamas tēvs Faihans al Ghamdi ir populārs Saūda Arābijas mācītājs, viņa sprediķus pārraida pat valsts televīzija. Izskanējušas ziņas, ka tēvs savu bērnu šādi nomocījis tāpēc, ka viņam radušās šaubas par piecus (!) gadus vecās meitenītes nevainību. Slimnīcas, kurā meitene tika ievietota, mediķi sacīja, ka Lama izvarota vairākkārtīgi un sevišķi cietsirdīgi.

Mācītājs tika apcietināts un novembrī ievietots cietumā, taču nu palaists brīvībā. Tā vietā, lai varmākam piespriestu nāvessodu vai vismaz ilgu, ilgu cietumsodu, tiesnesis lēma, ka al Ghamdi jāsamaksā naudas kompensācija gandrīz 26 tūkstošus latu cietušās tuviniekiem. Šajā gadījumā nauda tiks izmaksāta meitenītes mātei. Tiesnesis sacīja, ka laiks no novembra līdz februārim bijis gana ilgs cietumsods mācītājam.

Šis noziegums ieguvis plašus skanējumu tikai cilvēktiesību aktīvistu dēļ. Viņiem nav saprotams šis maigais sods. Starp citu, ja upuris būtu bijis puika, nevis meitene, varmākam nāktos maksāt uz pusi lielāku summu cietušā tuviniekiem. Meitenes šausmas un nāvi tiesa Saūda Arābijā novērtēja kā mazāku ļaunumu. Vairāki šīs valsts likumi cilvēktiesību aktīvistiem šķiet nepieņemami. Ģimenes tēvus nedrīkst sodīt ne par savu bērnu nogalināšanu, nedz arī par laulātās draudzenes slepkavību. Tēvi attiecībā pret likumu ir priviliģētā kārtā.

Vairākas aktīvistes izvērsušas sociālo kampaņu saziņas tīklos, piemēram, "Facebook", jo šis pēdējais mazās Lamas gadījums ir kliedzoša netaisnība. Tostarp arī dažas vietējās Saūda Arābijas organizācijas ziņo, ka nupat jau plāno ieviest 24 stundu uzticības tālruni bērniem, kuri cieš no vardarbības ģimenē.

Foto: no vietnes kasjauns.lv

Komentāri