Grībauskaite: Ukrainai jāizdara skaidra izvēle starp ES un Maskavas piedāvāto muitas savienību, Mixnews.lv

Grībauskaite: Ukrainai jāizdara skaidra izvēle starp ES un Maskavas piedāvāto muitas savienību

фото

Pasaulē | 2013. gada 6. februārī plkst. 17:27

Ukrainai ir jāizdara skaidra izvēle starp brīvās tirdzniecības līgumu ar Eiropas Savienību (ES) un Maskavas piedāvāto muitas ūniju, uzsvērusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, trešdien Viļņā tiekoties ar Ukrainas prezidentu Viktoru Janukoviču, raksta LETA.

Savukārt Janukovičs uz žurnālistu jautājumu, kuru ceļu viņa valsts sliecas izvēlēties, atbildējis, ka priekšroka tiek dota Eiropas Savienībai.

"Eirointegrāciju mēs uzskatām par prioritāti. Muitas savienība pastāv, mums jāmeklē iespējas ar to sadarboties, un šai virzienā mēs arī strādājam, jo preču apgrozījums pārsniedz 60 miljardus dolāru. Mēs nedrīkstam ar to nerēķināties, jo tās ir ekonomiskās intereses," viņš izteicies kopīgā preses konferencē ar Lietuvas prezidenti.

Tikmēr Grībauskaite uzsvērusi, ka abus ceļus savienot nav iespējams, tādēļ dalība muitas savienībā nozīmētu, ka ES savas durvis Ukrainai slēdz. "Ukrainai nāksies izvēlēties vienu vai otru ceļu. Brīvās tirdzniecības līgums ar ES un tās ekonomiskie un politiskie principi faktiski nepieļauj integrāciju citās tirdzniecības struktūrās. Protams, tas Ukrainai neliedz sadarboties un tirgoties ar trešajām valstīm, tostarp Krieviju, bet dalība muitas savienībā nozīmētu, ka brīvās tirdzniecības līgums un ceļš uz integrāciju Eiropas Savienībā ir slēgts," viņa norādījusi.

Foto: no vietnes 15min.lt

Komentāri