Pērn no Francijas padzen gandrīz 12 000 čigānu, Mixnews.lv

Pērn no Francijas padzen gandrīz 12 000 čigānu

фото

Pasaulē | 2013. gada 6. februārī plkst. 22:16

2012.gadā Francijā no nelikumīgi ierīkotām apmetnēm izlikti teju 12 tūkstoši čigānu, un lielākā daļa čigānu no dzīvesvietas izlikti pērnā gada otrajā pusē pēc sociālistu nākšanas pēc varas, atsaucoties uz Eiropas Cilvēktiesību aizstāvības biedrības ziņojumu, informē LETA-AFP.

Pērn no nelikumīgām apmetnēm izlikti vismaz 11 803 čigāni, no tiem 80% no dzīvesvietas izlikti ar varu. Apmetņu likvidēšana pastiprinājusies kopš sociālistus pārstāvošā iekšlietu ministra Manuela Valsa nākšanas pie varas.

Lai gan teorētiski izlikšana no dzīvesvietas nedrīkstētu notikt, nepiedāvājot jaunu mājvietu, Eiropas Cilvēktiesību aizstāvības biedrība secinājusi, ka šī prasība ievērota tikai 15 no 63 izlikšanas gadījumiem, kas veikti kopš jūlija.

Augustā, reaģējot uz čigānu stāvokli Francijā, ANO brīdināja Parīzi, ka tā riskē pārkāpt savas saistības, ko Francija uzņēmusies starptautiskajās cilvēktiesību konvencijās. Savukārt Francijas varasiestādes čigānu izlikšanu pamato ar drošības un sabiedriskās veselības apsvērumiem.

Pēc aptuvenām aplēsēm nelikumīgās apmetnēs Francijas lielo pilsētu nomalēs mitinās no 15 tūkstošiem līdz 20 tūkstošiem čigānu.

Centieni repatriēt čigānus uz to mītnes zemēm - Bulgāriju vai Rumāniju - piedāvājot atmaksāt ceļa izdevumus un izmaksājot kompensāciju, nav nesuši gaidītos rezultātus, jo čigāniem, patiecoties Eiropas Savienības (ES) teritorijā pastāvošajai pārvietošanās brīvībai, nekas netraucē atgriezties Francijā.

Tikmēr cilvēktiesību aizstāvji norāda, ka čigāni savās izcelsmes valstīs spiesti saskarties ar sistemātisku diskrimināciju, kā tas bijis jau gadsimtiem ilgi.

Foto: ridus.ru, mycityua.com

Komentāri