Tunisijā pēc opozīcijas līdera slepkavības atlaista valdība, Mixnews.lv

Tunisijā pēc opozīcijas līdera slepkavības atlaista valdība

фото

Pasaulē | 2013. gada 7. februārī plkst. 12:06

Tunisijas premjerministrs Hamadi Džebali

Tunisijā pēc opozīcijas līdera Čokri Belaida nogalināšanas atlaista valdība, ziņo LETA-REUTERS/BBC.

Sagaidāms, ka līdz vēlēšanām Tunisijā varu pārņems tehnokrātu valdība. Par valdības atlaišanu trešdienas vakarā pavēstīja premjerministrs Hamadi Džebali, skaidrojot, ka partiju sarunas par pārmaiņām valdībā cietušas sakāvi.

Jaunajā valdībā strādās "kompetenti pilsoņi bez partejiskās piederības", norādīja Džebali. Jauno ministru pilnvaras būs ierobežotas un viņi "vadīs valsts lietas līdz vēlēšanām, kas tiks sarīkotas pēc iespējas īsākā laikā".

Kā ziņoja portāls Mixnews, Tunisijā trešdien tika nošauts kreisās opozīcijas līderis Čokri Belaids. Belaids nošauts pie savas mājas, un ģimene uzskata, ka aiz viņa slepkavības stāv Tunisijas vadošā partija "Ennahda" ("Renesanse").

Reaģējot uz notikušo, valstī izcēlās nemieri un protestētāju sadursmes ar policiju. Galvaspilsētā Tunisā tika aizdedzināts valdošās partijas birojs. Izskanējuši aicinājumi ceturtdien valstī rīkot ģenerālstreiku, un, domājams, ka tā laikā arī varētu izcelties nekārtības.

Tikmēr Belaida ģimene pavēstījusi, ka politiķa bēres varētu notikt piektdien.

Belaids bija opozīcijas partijas "Demokrātiskie patrioti" vadītājs un skaļš islāmistu vadītās valdības kritiķis. Viņš bija arī viens no vadošajiem biedriem oktobrī izveidotajā opozīcijas kustībā "Tautas fronte".

Foto: svoboda.org

Komentāri