Grībauskaite: Kamerons vien vēlas panākt Lielbritānijas iemaksu ES budžetā samazinājumu, Mixnews.lv

Grībauskaite: Kamerons vien vēlas panākt Lielbritānijas iemaksu ES budžetā samazinājumu

фото

Pasaulē | 2013. gada 7. februārī plkst. 18:37

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons, izsakot draudus uzlikt veto Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetam un rīkot referendumu par valsts dalību blokā, tikai un vienīgi mēģina panākt, ka tiek samazinātas Londonas iemaksas ES budžetā, un atstāt iespaidu priekšvēlēšanu cīņā savā valstī, ceturdien paziņoja Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.

Grībauskaite atzina, ka no Kamerona negaida neko vairāk kā no viņa priekšteča Tonija Blēra, ar kuru viņa tikusies laikā, kad bija par ES budžetu atbildīgā komisāre, ziņo BNS.

"Viņa runā nebija nekā jauna. Viņa priekštecis Tonijs Blērs teica tieši to pašu un aicināja palielināt investīcijas un samazināt tēriņus lauksaimniecībai. Tomēr pie sarunu galda viņš vēlējās tikai vienu lietu – Lielbritānijas iemaksu samazināšanu," Grībauskaite teikusi intervijā Vācijas laikrakstam "Handelsblatt", kuras tulkojums ceturtdien publicēts Lietuvas prezidentes mājaslapā.

"Arī no Kamerona negaidu neko citu. Viņa mērķis bija atstāt iespaidu uz savas valsts sabiedrību un gatavoties vēlēšanām. Mēs jau ilgu laiku zinām, ka Eiropai ir jākļūst konkurētspējīgākai. Tomēr mums ir jāpāriet no vārdiem pie darbiem," uzsvēra Lietuvas prezidente.

Viņa norādīja, ka sarunās par ES budžetu valstis "runā tikai par savu kabatu", tādēļ tas joprojām nav konkurētspējīgs.

"Diemžēl liela daļa budžeta izdevumu tiek atvēlēta lauksaimniecībai, daļēji arī reģionu atbalstam. Daudzas dalībvalstis publiski aicina veikt jēgpilnas investīcijas, piemēram, infrastruktūrā. Tomēr pie sarunu galda tās runā tikai par savu kabatu un mēģina aizstāvēt to, ko jau ir saņēmušas," pastāstīja Grībauskaite.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons iepriekš rosināja pēc nākamajām vēlēšanām rīkot referendumu par Lielbritānijas dalību ES.

Atgādinām, ka ceturtdien, 17:30 (18:30 pēc Latvijas laika) Briselē sāksies samits par ES 2014.‒2020.gada budžetu. Tiek prognozēts, ka ES līderus gaida smagas diskusijas par bloka daudzgadu budžetu, jo pagaidām ir skaidrība tikai par to, ka tiks nopietni ierobežoti tēriņi.

Foto: Māris Morkāns, MIX MEDIA GROUP

Komentāri