Plaģiātismā apsūdzētā Vācijas izglītības ministre atkāpjas no amata, Mixnews.lv

Plaģiātismā apsūdzētā Vācijas izglītības ministre atkāpjas no amata

фото

Pasaulē | 2013. gada 9. februārī plkst. 20:07

Plaģiātismā apsūdzētā Vācijas izglītības ministre Anete Švāna sestdien atkāpusies no amata, sagādājot kanclerei Angelai Merkelei nepatīkamu situāciju pirms septembrī gaidāmajām Bundestāga vēlēšanām.

Merkele paziņojusi, ka ar "smagu sirdi" piekritusi Šavānas demisijai.

Kā ziņots, Diseldorfas Universitāte otrdien nolēma atņemt Šavānai piešķirto doktora grādu, jo, kā atzinusi Filozofijas fakultāte, ministre, iesniedzot darbu, kas ir plaģiāts, "klaji krāpusies".

Pati Šavāna apsūdzības gan noraidījusi un solījusi augstskolas lēmumu pārsūdzēt.

Kad ministre sākotnēji tika apsūdzēta plaģiātismā, viņa apgalvoja, ka nav "apzināti aplami citējusi jelkādus avotus", un solīja uz apsūdzībām atbildēt.

Tomēr fakultātes komisija konstatēja, ka pirms 33 gadiem aizstāvētajā darbā, kur apskatīta apziņas veidošanās, "bez atsaucēm iekļauts liels skaits tiešu citātu no citiem tekstiem".

Balsojumā par doktora grāda atņemšanu Šavānai "par" bijuši 12 komisijas locekļi, "pret" - divi un viens atturējies, sacīja fakultātes dekāns Bruno Blekmans.

Kad universitāte paziņoja par izmeklēšanas uzsākšanu, Šavāna, kas izglītības ministra amatu ieņem kopš 2005.gada, sacīja, ka atkāpties negrasās.

Foto: dw.de

Komentāri