Musulmaņus aizskarošas filmas dēļ prasa Ēģiptē bloķēt "YouTube" vietni , Mixnews.lv

Musulmaņus aizskarošas filmas dēļ prasa Ēģiptē bloķēt "YouTube" vietni

фото

Pasaulē | 2013. gada 10. februārī plkst. 13:05

Ēģiptes interneta pakalpojumu sniedzējiem ir jābloķē pieeja tīmekļa vietnei "YouTube", jo tur joprojām ir apskatāmi video ar skandalozās filmas "Musulmaņu nevainība" fragmentiem, sestdien nosprieda Kairas tiesa.

Kā ziņo LETA/NEWSRU, piekļuve "YouTube" būs liegta vienu mēnesi.

"YouTube" joprojām atrodas skandalozie video, "neraugoties uz visu musulmaņu dusmām" un to, ka tas aizvaino ēģiptiešu miljonu pārliecību, teikts tiesas spriedumā.

Komunikāciju un informācijas tehnoloģiju ministrijā paskaidroja, ka atbilstoši soļi tiks sperti, tiklīdz būs saņemts spriedums.

Tostarp uzņēmumā "Google", kuram pieder vietne "YouTube", norādīja, ka nekādi priekšraksti no Ēģiptes varasiestādēm pagaidām nav saņemti.

ASV tapušajā filmā izsmiets pravietis Muhameds un skartas pedofilijas un homoseksualitātes tēmas. Pravietis attēlots guļam ar sievietēm, viņš izsakās par bērnu slepkavošanu un ēzeli dēvē par "musulmaņu pirmo dzīvnieku".

Savukārt filmas sižetā, kura darbība norisinās mūsdienu Ēģiptē, attēloti musulmaņi, kas uzbrūk kristiešiem un dedzina viņu mājas, kā arī musulmaņu drošības struktūru bezdarbība.

Filma tikusi demonstrēta vienu reizi jūnijā kādā kinoteātrī Holivudā. Tīmekļa videotēkā "YouTube" jūlijā ievietoti divi 13-14 minūšu gari filmas fragmenti angļu valodā. Vardarbīgi protesti islāma pasaulē sākās pēc tam, kad septembra sākumā tīmeklī parādījās filmas fragmenti arābu valodā.

Pirmie vardarbīgie protesti pret filmu 11.septembrī notika Ēģiptē un Lībijā, kur bruņotu demonstrantu pūlis iebruka ASV konsulātā Bengāzī, nogalinot Savienoto Valstu vēstnieku un vēl trīs ASV diplomātus. Tālāk tie izplatījās vairāk nekā 20 valstīs.

Foto: infowars.com

Komentāri