Krievijas opozīcijas aktīvistam Udaļcovam noteikts mājas arests, Mixnews.lv

Krievijas opozīcijas aktīvistam Udaļcovam noteikts mājas arests

фото

Pasaulē | 2013. gada 10. februārī plkst. 14:52

Maskavas tiesa vienam no redzamākajiem Krievijas opozīcijas aktīvistiem - Kreisās frontes līderim Sergejam Udaļcovam, kurš tiek apsūdzēts par masu nekārtību rīkošanu Maskavā Bolotnajas laukumā 6.maijā notikušā "Miljonu marša" laikā - kā drošības līdzekli sestdien noteikusi mājas arestu, ziņo LETA/NEWSRU.

"Tiesnesis Karpovs apmierināja Izmeklēšanas komitejas lūgumu. Mājas arests. Līdz 6.aprīlim. Saziņa tikai ar radiniekiem un advokātiem. Bez sarakstes un sakaru līdzekļiem," tviterī ierakstījis aktīvists.

Līdz šim Kreisās frontes līderim kā drošības līdzeklis bija noteikts paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu.

Udaļcovs tika arestēts oktobrī, tomēr drīz pēc tam no ieslodzījuma atbrīvots.

Kreisās frontes līderis viņam izvirzītās apsūdzības noraida, un skaidro, ka tas ir Krievijas prezidenta Vladimira Putina mēģinājums diskreditēt opozīciju.

Ja Udaļcovu tiesa atzīs par vainīgu, viņam draud līdz desmit gadiem cietumā. Šī ir pirmā reize, kad kādam Krievijas aktīvistam ir noteikts mājas arests.

Divi citi aktīvisti, kas oktobrī tika arestēti kopā ar Udaļcovu - Konstantīns Ļebedevs un Leonīods Razvozžajevs, joprojām tiek turēti apcietinājumā.

Razvozžajevu Ukrainā nolaupīja Krievijas specdienesti un nogādāja atpakaļ Krievijā, kur viņš tika piespiests parakstīt atzīšanos. Razvozžajevs vēlāk atzīšanos atsauca.

Foto: www.rtvbn.com

Komentāri