Pasniegtas prestižās "Grammy" balvas, Mixnews.lv

Pasniegtas prestižās "Grammy" balvas

фото

Pasaulē | 2013. gada 11. februārī plkst. 08:21

Svētdien svinīgā ceremonijā Losandželosā sadalītas mūzikas industrijas prestižākās balvas "Grammy" - par gada labāko ierakstu atzīts austrāliešu dziedātāja Gotjē singls "Somebody That I Used to Know", par gada labāko albumu atzīts grupas "Mumford & Sons" ieraksts "Babel", bet balvu kategorijā "Gada jaunais mākslinieks" ieguvusi grupa "fun."

Grupas "fun." hits "We Are Young" atzīts arī par gada labāko dziesmu.

Jau ziņots, ka uz "Grammy" balvu šogad pretendēja arī latviešu komponists Uģis Prauliņš, kas bija nominēts prestižajai mūzikas balvai kategorijā "Labākais mūsdienu klasiskās mūzikas skaņdarbs", kur šogad par labāko atzīta amerikāņu komponista Stīvens Hartki kompozīcija "Meanwhile - Incidental Music To Imaginary Puppet Plays".

Ceremoniju Losandželosas arēnā "Staples Center" otro gadu pēc kārtas vadīja reperis "LL Cool J", kuram palīdzīgu roku šajos pienākumos sniedza dziedātāja Teilore Svifta, kura atklāja šovu ar savu hitu "We Are Never Ever Getting Back Together".

Trīs ar pusi stundas ilgajā pasākumā uzstājās arī vairāki citi populāri mūziķi, tostarp Stings, Riana un Bruno Marss, Eds Šīrans un citi.

Britu dziedātāja Adele, kura pagājušajā gadā ieguva sešas "Grammy" balvas, šogad tikusi pie prestižā apbalvojuma kategorijā "Labākais popmūzikas solo izpildījums".

Par labāko rokmūzikas albumu atzīts rokgrupas "The Black Keys" albums "El Camino".

"The Black Keys" plūkusi laurus arī kategorijā "Labākā rokmūzikas dziesma", kur balvu ieguvusi grupas dziesma "Lonely Boy".

Par labāko repa albumu atzīts mūziķa Dreika albums "Take Care", bet par labāko popmūzikas vokālo albumu - Kelijas Klarksones "Stronger".

Ar "Grammy" balvu par mūža ieguldījumu mūzikas mākslā ceremonijā pēc nāves tika godināts pagājušā gadā mūžībā aizgājušais indiešu sitārists Ravi Šankars.

Foto: grammy.com

Komentāri