Britu kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā triumfē Bena Afleka trilleris "Argo", Mixnews.lv

Britu kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā triumfē Bena Afleka trilleris "Argo"

фото

Pasaulē | 2013. gada 11. februārī plkst. 09:28

Lielbritānijas prestižās britu kinoakadēmijas (BAFTA) balvu pasniegšanas ceremonijā svētdien triumfējusi Bena Afleka filma par Irānas ķīlnieku krīzi "Argo", ziņo LETA/AFP.

Trilleris "Argo", kas bija nominēts septiņās kategorijās, ieguvis trīs balvas, tostarp par labāko filmu un labāko režisoru, vairojot filmas izredzes arī uz prestižāko Holivudas apbalvojumu - "Oskara" balvu.

"Argo" tika atzīta par labāko filmu arī "Zelta globusu" ceremonijā, bet Afleks - par labāko režisoru, un tā ieguvusi arī ASV Kinoaktieru un ASV Producentu ģildes galvenās godalgas. Kinolente nominēta "Oskara" balvām septiņās kategorijās.

BAFTA balvu pasniegšanas ceremonijā labākā aktiera titulu šogad ieguvis politiskās drāmas "Lincoln" ("Linkolns") zvaigzne Daniels Dejs-Lūiss, bet labākās aktrises godu izpelnījusies 85 gadus vecā Emanuela Riva par savu spožu tēlojumu Mihaela Hanekes filmā "Amour".

Balvu kā labākā otrā plāna aktrise ieguva Anna Hataveja par tēlojumu mūziklā "Les Miserables" ("Nožēlojamie"), bet par labāko aktieri otrā plāna lomā atzīts Kristofs Valcs par lomu filmā "Django Unchained" ("Atsvabinātais Džango").

Visvairāk BAFTA balvu šogad izcīnījis "Les Miserables", kas kopumā godalgots četrās kategorijās.

Foto: nytimes.com

Komentāri