"Achemos grupe" lielāko īpašnieci aiztur par cigarešu kontrabandu, Mixnews.lv

"Achemos grupe" lielāko īpašnieci aiztur par cigarešu kontrabandu

фото

Pasaulē | 2013. gada 11. februārī plkst. 19:47

Lietuvas rūpniecības koncerna "Achemos grupe" lielākā akcionāre Lida Lubiene Viļņas lidostā aizturēta ar kontrabandas cigaretēm bez akcīzes marķējuma un iesaistījusies konfliktā ar muitniekiem, kam izteikusi draudus, ziņo BNS.

Lietuvas bijušā premjerministra, bijušā koncerna "Achemos grupe" prezidenta un bijušā Lietuvas Rūpnieku konfederācijas priekšsēdētājs Broņislova Lubja 55 gadus vecā atraitne pirmdien Viļņas rajona tiesā, kur tika izskatīta administratīvā lieta pret viņu, neieradās un arī advokātu uz sēdi nenosūtīja.

Tiesnesis Valds Petraitis izskatīja lietu bez apsūdzētās klātbūtnes un nolēma, ka Lubienei tiek sastādīts protokols par akcīzes preču pārvadājumu kārtības pārkāpumu un noteikts administratīvais sods 3000 litu (612 latu).

"Tiesa nesaņēma iesniegumu ar lūgumu atlikt lietas izskatīšanu, turklāt viņa bija informēta par sēdi," norādīja tiesnesis.

Lietas materiālos teikts, ka muitnieki Viļņas lidostā 8.janvārī veica Lubienes personīgo mantu pārbaudi, kad viņa ar lidmašīnu caur Vīni ieradās no Šveices.

Lubiene mēģināja iziet no lidostas, nedeklarējot akcīzes preces. Muitnieku jautājumus, vai tiešām viņa neved aizliegtas preces, Lubieni saniknoja.

"Kādas jums ir tiesības mani pārbaudīt," sievietes teikto citēja viens no muitniekiem.

Redzot viņas reakciju uz vienkāršu jautājumu, muitnieki sāka pārbaudīt visas Lubienes mantas un atklāja 38 cigarešu "Kent" paciņas bez akcīzes marķējuma.

Tā kā likums ļauj ievest valstī desmit paciņas cigarešu, tās nedeklarējot, muitnieki konfiscēja 28 no Lubienes vestajām cigarešu paciņām.

Viņa atteicās parakstīt muitas darbinieku sastādīto protokolu un uzrakstīt paskaidrojumu.

Muitnieki arī liecināja, ka Lubiene viņiem ir draudējusi, sakot, ka "rīt atnāks ar žurnālistiem un būs nepatikšanas".

Par pārkāpumu tiesa varēja Lubienei piespriest 1000‒5000 litu (200‒1000 latu) lielu sodu.

Viļņas rajona tiesas lēmumu var pārsūdzēt Viļņas apgabaltiesā.

Lubienei un viņas meitai Viktorijai Lubītei pieder 50,375% "Achema grupe" akciju.

2001.gadā izveidotajam koncernam "Achemos grupe" apmēram 50 uzņēmumos pieder vairāk nekā 50% statūtkapitāla. Lielākie no šiem uzņēmumiem ir minerālmēslu ražotājs "Achema", Klaipēdas ostas lielākā stividoru kompānija "Klaipedos juru kroviniu kompanija" ("Klasco"), plašsaziņas līdzekļi un viesnīcas, un vēja elektroģeneratoru parks Lietuvas rietumos.

_Foto: no vietnes 15min.lt _

Komentāri