Ziemeļkoreja veikusi trešo kodolizmēģinājumu, Mixnews.lv

Ziemeļkoreja veikusi trešo kodolizmēģinājumu

фото

Pasaulē | 2013. gada 12. februārī plkst. 10:04

Ziemeļkoreja otrdien veica savu trešo kodolizmēģinājumu, iepriekš par to brīdinot Ķīnu un ASV, atsaucoties uz Dienvidkorejas Azsardzības ministrijas paziņojumu, informē BNS/AFP.

"Mēs to zinājām," sacīja Aizsardzības ministrijas preses sekretārs Kins Minseoks, atbildot uz jautājumu, vai viņam bijis zināms par šādu brīdinājumu.

Dienvidkorejas Aizsardzības ministrija arī paziņoja, ka šī kodolizmēģinājuma jauda bija sešas vai septiņas kilotonnas.

Neilgi pirms tam tika ziņots, ka Dienvidkoreja otrdien konstatējusi mākslīgu zemestrīci Ziemeļkorejas kodolizmēģinājumu poligonā un ka tā var būt kodolizmēģinājums, kuru Ziemeļkoreja bija draudējusi veikt. Arī Japāna un Ķīna atzina, ka šī zemestrīce atšķiras no normālas zemestrīces.

Mākslīgā zemestrīce ar stiprumu no 4,9 līdz 5,2 magnitūdām tika konstatēta Kildžu apriņķī, kur atrodas Pungjeri kodolizmēģinājumu poligons.

Savukārt Ziemeļkoreja otrdien apstiprināja, ka šajā dienā "veiksmīgi" īstenojusi pazemes kodolizmēģinājumu, kas ir trešais šīs valsts kodolizmēģinājums.

"Ir veiksmīgi sarīkots trešais kodolizmēģinājums," paziņoja Korejas Centrālā ziņu aģentūra (KCNA).

"Kodolizmēģinājums tika veikts kā daļa no pasākumiem mūsu nacionālās drošības un suverenitātes aizsardzībai pret pārdrošo naidīgumu no [Amerikas] Savienoto Valstu puses, kuras ir pārkāpušas mūsu republikas tiesības uz mierīgu satelīta palaišanu," paziņoja KCNA.

Paziņojumā teikts, ka tika izmēģināta "miniatūra" kodolierīce un izmēģinājums veikts "drošā un perfektā veidā".

Ziemeļkoreja nāca klajā ar apstiprinājumu trīs stundas pēc tam, kad kaimiņvalstis konstatēja seismisku aktivitāti Ziemeļkorejas kodolizmēģinājumu poligona rajonā.

ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns nosodīja Ziemeļkorejas kodolizmēģinājumu kā "dziļi destabilizējošu" provokāciju, kas ir "skaidrs un smags attiecīgo [ANO] Drošības padomes rezolūciju pārkāpums".

Drošības padome otrdien sanāks uz ārkārtas sēdi, lai apspriestu šo kodolizmēģinājumu. Sasaukt šo sēdi ierosināja Dienvidkoreja, kas pašlaik prezidē ANO Drošības padomē un bija aicinājusi uz stingru rīcību pret Ziemeļkoreju jauna kodolizmēģinājuma gadījumā.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Ziemeļkoreja jau vairākas nedēļas ir draudējusi veikt "augstāka līmeņa" kodolizmēģinājumu, neraugoties uz ANO Drošības padomes brīdinājumiem, ka tas izraisītu nopietnas sekas. Ziemeļkoreja līdz šim bija veikusi divus kodolizmēģinājumus 2006. un 2009.gadā.

Foto: operkor.wordpress.com, novostiua.net

Komentāri